Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Vali Taşbilek’ten ’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’ mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü için mesaj yayımladı.

Vali Taşbilek’ten ’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’ mesajı
339 views
18 Mart 2023 - 8:00

Vali Taşbilek’in mesajı şu şekilde; 

”Tarihe altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl dönümünü millet olarak kutlarken, vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onur ve gururunu yaşamaktayız.

Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan yedi düvele karşı, vatanseverlik, cesaret gibi yüksek faziletleri kahramanca gösteren şehitlerimizin anılması bakımından da çok önemli ve anlamlı bir gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kelimeleriyle Çanakkale “Bugünümüzü kurtaran, maziye kahramanlığını ve büyüklüğünü iade eden, bu toprakları bize ebedi vatan yapan” zaferin adıdır. Yurdun dört bir yanından kopup gelen yiğitler, düşmana karşı aynı gaye uğruna çarpan yürekleriyle, Çanakkale’de omuz omuza savaşmış ve mertebelerin en yücesine ulaşmıştır. Milletimizin bütün dünyaya karşı onurunu, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren bu emsalsiz destanın kahramanları olan şehitlerimiz ve gazilerimiz, devletimizin birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Bugün bizlere düşen, öncelikle onların canları pahasına bize bırakmış oldukları emanete sahip çıkarak, şehitlerimize, asla tam manasıyla ödeyemeyeceğimiz minnet ve şükran borcumuzu bir nebze ödeyebilmek adına, onların aziz hatırasını en güzel şekilde yaşatmak, gelecek nesillere en doğru ve anlamlı şekilde aktarmak, anlatmak olmalıdır.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde; bize mukaddes bir vatan emanet eden tüm şehitlerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle ve şükranla anarken, geçtiğimiz günlerde ülkemizin yaşadığı büyük deprem felaketi nedeniyle vefat eden kardeşlerimizi de derin bir saygı ve rahmetle yâd ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir