Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Gümüşhane Valisi Taşbilek’ten 15 Şubat Kurtuluş Günü Mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 105’inci yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gümüşhane Valisi Taşbilek’ten 15 Şubat Kurtuluş Günü Mesajı
234 views
15 Şubat 2023 - 10:59

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Aziz milletimiz, vatanını ve onurunu korumak için yedi düvele karşı yurdumuzun dört bir köşesinde mücadele ederek, dünya tarihinin en haklı savaşı olan Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkmıştır. Tüm yurtta olduğu gibi, şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de günümüzden 105 yıl önce Gümüşhane’de yazılmıştır.

Gümüşhane’nin kahraman evlatları, sahip oldukları manevi güç ve bağımsızlığa olan inançla büyük bir yiğitlik göstererek düşmanı topraklarımızdan çıkarmıştır. Bugün bizler, saygın ve bağımsız bir millet olmanın gururunu yaşıyorsak, bunu kahraman ecdadımıza borçluyuz. Ülkesini sadece imanına ve vatanseverliğine güvenerek koruyan, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden mevzilerde yüreğiyle çarpışan ve bu amaç uğruna kanlarını döken kahraman ecdadımız ilelebet milletimizin gönlünde yaşayacaklardır.

İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunu 105 yıl önceki ruh ve heyecanla idrak ettiğimiz bugün vesilesiyle, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimiz ile geçtiğimiz günlerde ülkemizin yaşadığı büyük deprem felaketi nedeniyle vefat eden kardeşlerimizi derin bir saygıyla ve rahmetle yâd ediyor, devletimizin gücü ve milletimizin büyük kardeşlik duygusunun bu felaketten etkilenen kardeşlerimizin yaralarını sarmaya, acılarını azaltmaya muktedir olacağına olan sonsuz inancımla, Gümüşhaneli hemşehrilerimizin 15 Şubat Kurtuluş Günü’nü kutluyor, en kalbi sevgi ve hürmetlerimi iletiyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir