Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Erdoğan: Netanyahu şunu iyi bil, gidicisin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ”Riyad Zirvesi ve Macron’un açıklamaları onu rahatsız etmiş. Geçen gün ben ne dedim; “Ey Netanyahu bunlar senin iyi günlerin”. Seni daha farklı günler bekliyor. O bebekler, yavrular, 3-5 yaşında kefene sarılmış… Bunların ahı seni iflah ettirmez. Netanyahu şunu iyi bil, gidicisin.” dedi.

Erdoğan: Netanyahu şunu iyi bil, gidicisin
99 views
12 Kasım 2023 - 18:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Darülaceze Sosyal Yaşam Şehri Açılış Töreni’nde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından önemli başlıklar şöyle:

”Darülaceze sembol bir kurumdur. Bu zamana kadar 100 binden fazla insanımıza şefkat yuvası oldu. Tüm düşkünlere kucak açan, sahip çıkan Darülaceze bizim için hem gurur vesilesi, hem de ilham kaynağıdır.”

”Hiçbir ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımıza hizmet götürdük. 81 ilimize eser bıraktık. Toplumun en dezavantajlı kesimlerinden başlayarak herkesin refahını artırmaya çalıştık. Bakıma muhtaç, engelli kardeşlerimize sahip çıktık, burada da sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

”Milletimizin takdiriyle 2022’de kamuya ait bakım ve rehabilitasyon merkezi sayısı 21’di bugün 107’inci Kamu özel toplam 36 bin kardeşimize şimdi yatılı bakım hizmeti veriliyor.”

”Her ne kadar elitler ve fil dişi kulede yaşayanlar bilmese de ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz bu hizmetleri çok iyi biliyorlar. Biz siyasi hayatları boyunca halka tepeden bakanlardan hiçbir zaman olmadık. ”

”Deprem felaketine rağmen projemizin inşa sürecini yakından takip ettik”

”Devlet geleneğimizi sosyal devlet anlayışıyla birleştirerek hizmetlerimize devam ediyoruz. Türkiye sosyal güvenlik şemsiyesinin kuşatıcılığı bakımından dünyanın en ileri ülkelerinden birisidir. Bundan sonra da kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz.”

”Deprem felaketine rağmen projemizin inşa sürecini yakından takip ettik. 145 bin 727 bin metrekareyi bulan merkezimiz, birçok birimi barındıran 928 yatak kapasitesine sahip 23 bloktan oluşuyor. En fazla 4 kişilik odalardan oluşuyor. Tüm sosyal donatılarıyla örnek bir eseri İstanbul’a ve ülkemize kazandırdık.”

“Bunların ahı seni iflah ettirmez”

”Netenyahu kalkmış iki bakan alıp basın açıklaması yapıyor. Çok rahatsız olmuş. Riyad Zirvesi ve Macron’un açıklamaları onu rahatsız etmiş. Geçen gün ben ne dedim; “Ey Netanyahu bunlar senin iyi günlerin”. Seni daha farklı günler bekliyor. O bebekler, yavrular, 3-5 yaşında kefene sarılmış… Bunların ahı seni iflah ettirmez.”

”Netanyahu şunu iyi bil, gidicisin gidici, gidicisin. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. İslam birliğinin dayanışması önemlidir. Ama Türkiye’nin birliği, beraberliği ve dayanışması hepsinden ötedir. İslam dünyası Türkiye’ye bakıyor.”

“Gazze’de katliamın son bulması için gayret göstermeye devam edeceğiz”

”7 Ekim’den beri tüm çabamız ateşkesin sağlanması ve bölge barışının hakim kılınmasıdır. Dün Filistin halkıyla dayanışmamızı Riyad Zirvesi’nde ortaya koyduk. Birçok konuda önemli kararlar aldık.”

”Yerleşimcilerin terörist ilan edilmesi bu sonuç bildirgesinde en önemli maddeydi. Alınan kararların takipçisi olacağız. Gazze’de katliamın son bulması için gayret göstermeye devam edeceğiz. Çarşamba günü eşimin himayesinde İstanbul’da gerçekleştirilecek uluslararası toplantıyla duruşumuzu daha ileriye taşıyacağız.”

”Vicdan sahibi tüm ülkeleri harekete geçirmek için adımlar atmaya devam edeceğiz. Sorumluluklarımızın farkındayız. Soğukkanlı adımlarla bunu yerine getirmeye çalışıyoruz. Bundan sonra mazlumları hayal kırıklığına uğratmayacağız.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir