Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan oyunu kullandı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan ve eşi Beyza Erbakan, Cumhurbaşkanı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu Ankara’nın Çankaya İlçesi’nde kullandı.

Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan oyunu kullandı
165 views
14 Mayıs 2023 - 18:04

Seçimlerin huzur ve barış içinde geçmesinden mutluyuz

Oy kullanmak için Dr. Binnaz Ege-Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi’ne gelen Erbakan çifti, bir süre sıra bekledikten sonra oylarını 4446 numaralı sandıkta kullandı.

Oyunu kullandıktan sonra çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Erbakan, seçimlerin hayırlı olmasını dileyerek, “En önemli vatandaşlık görevlerimizden biri olan oy kullanma işlemini eşimle birlikte gerçekleştirdik. Bu seçimlerin ülkemize, milletimize ve devletimize hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Seçimlerin Türkiye genelinde huzur ve barış içerisinde gerçekleştirmesinden mutluluk duyuyoruz. Bu seçimlerin benim için önemi bir başka. İlk defa bir parti genel başkanı olarak seçim geçirmiş oluyorum. Daha önce yıllar boyunca rahmetli Erbakan hocam ve annemle birlikte oy kullanmak için sandık başına geliyorduk. Ama bu sefer kendimiz bir parti başkanı olarak oy kullandık. Önemli olan yeni kurulacak olan hükümetin ve meclisin verimli bir çalışma içerisinde olmasıdır” ifadelerini kullandı.

Bizim için hayırlı sonuç çıkacağına inanıyoruz

Erbakan basın mensuplarının seçim sürecinin nasıl geçtiğine dair sorusuna, “Bizim içinde bulunduğumuz ittifak ve kendi partimiz açısından süreç gayet olumluydu. Aday olduğum İstanbul 2. Bölge için de aynısı geçerlidir. Bizim için hayırlı bir sonuç çıkacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir