Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Vali Taşbilek’ten İstiklal Marşı’nın Kabulü ve M. Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Taşbilek’ten İstiklal Marşı’nın Kabulü ve M. Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı
243 views
12 Mart 2023 - 19:30

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, ”Tarih boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin, her mısrasında bizi biz yapan değerlerini anlatan İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milli Marş” olarak kabul edilişinin 102. yıl dönümünü büyük bir gururla idrak ediyoruz.” dedi

Vali Taşbilek, şunları kaydetti:

”İstiklal Marşı, milletimizin ortak sesi, ortak vicdanı olarak, vatan toprağını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan ecdadımıza, tüm zorluklara rağmen azim ve kararlılıkla kutsal bildiklerini koruma bilinci aşılamıştır. Tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak İstiklal Mücadelesini kazandığının belgesi olarak insanlık tarihi içinde çok özel bir yerde durmaktadır. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Türk Milleti’nin vatan sevgisini ve bağımsızlığa olan aşkını en güzel şekilde anlatmış olduğu İstiklal Marşı, millet olarak ihtiyaç duyduğumuz milli birlik ve beraberlik idealimizi ifade eden en önemli mutabakat belgesidir. Milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde tercüman olmuş, kahramanlığını, azmini ve cesaretini ölümsüzleştirmiş olan İstiklal Marşı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kutsal vatanın semalarında yankılanmaya devam edecektir.

İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, aramızdan ayrılan gazilerimizi ve Vatan Şairi Mehmet Akif ERSOY’u sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir