Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Vali Tanrısever’den Kurban Bayramı mesajı

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Vali Tanrısever’den Kurban Bayramı mesajı
119 views
16 Haziran 2024 - 6:19

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

”Birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek milli ve manevi değerlerimizin idrakine varmamıza vesile olan mübarek günlerden Kurban Bayramı’na bir kez daha erişmiş bulunmaktayız.

Kurban Bayramı; paylaşmanın, birliğin, yoksula, kimsesize umut olmanın bayramıdır. Her türlü dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, sevinç ve mutluluğun milletçe yaşandığı bu günlerde, fertler birbirleriyle bütünleşir, toplum şuuru derinleşir.

Bu kutsal günleri fırsat bilerek, tarih boyunca olduğu gibi bizleri bir arada tutan milli ve manevi değerleri yaşatmak, yardıma muhtaç ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın yanında olmak, inancımızın ve kültürümüzün bir gereğidir.

Bayram sevincini hüzne dönüştürmemek için yola çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını önemle istirham ediyorum. Yollarda kaybedilen zamanın telafisi mutlaka vardır ama kaybedilen canların, çekilen acıların telafisi yoktur.

Bu müstesna günleri, huzur ve güven ortamı içerisinde idrak edebilmemize imkân sağlamak için canlarını seve seve feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, gazilerimizin, şehit ve gazi ailelerimizin, Gümüşhaneli hemşehrilerimizin, Aziz Milletimizin ve bütün İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, sağlık ve esenlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşmamızı temenni ediyorum.”

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir