Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Vali Tanrısever’den Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümü mesajı

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, 15 Şubat Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Tanrısever’den Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümü mesajı
47 views
15 Şubat 2024 - 8:00

Vali Tanrısever, 15 Şubat Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

”Şanlı tarihimiz, Türk Milletinin bağımsız yaşama tutkusu ile varlığını sürdürmek için yaptığı inanılması güç mücadelelere ve savaşlara sahne olmuş nice kahramanlık destanı ile doludur. Sevinç, gurur ve coşku ile kutlamanın mutluluğunu yaşayacağımız Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluş günü de istiklali uğruna ölmeyi göze almış bir milletin topyekûn zaferi olarak hafızalara nakşedilmiştir.

Ülkesini sadece imanına ve vatanseverliğine güvenerek koruyan, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden mevzilerde yüreğiyle çarpışan ve bu amaç uğruna kanlarını döken kahraman ecdadımız ilelebet milletimizin gönlünde yaşayacaklardır. Bu topraklar için canı pahasına mücadele veren şehit ve gazilerin torunları olan bizler, tarihimizi en iyi şekilde öğrenmeli, anlamalı ve geçmişimizden ders alarak geleceğimize yön vermeliyiz.

İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunu, 106 yıl önceki ruh ve heyecanla idrak ettiğimiz bugün vesilesiyle, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Gümüşhaneli hemşehrilerimizin 15 Şubat Kurtuluş Günü’nü kutluyor, en kalbi sevgi ve saygılarımı iletiyorum.”

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir