Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Vali Tanrısever’den Anneler Günü Mesajı

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, 12 Mayıs Anneler Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı

Vali Tanrısever’den Anneler Günü Mesajı
89 views
11 Mayıs 2024 - 18:33

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, Anneler günü dolaysısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

”Bizleri dünyaya getiren, şefkat, fedakârlık ve merhametin en güzel timsali olan annelerimiz, toplumun temel taşı olan aileyi bir arada tutan ve hayatımızın her anında hatırlamamız gereken hem inancımıza hem de kültürümüze göre baş tacımızdır.

Varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz, şefkat dolu yürekleri ile bizlere her zaman yol gösterici olmuşlardır. Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkı asla ödenemez.

Bizlere iyiliği, dürüstlüğü, doğruluğu ve güzel ahlakı öğreten annelerimiz bizi millet yapan değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin devam ettirilmesinde en büyük paya sahiptirler. “Cennet annelerin ayakları altındadır” sözü de yüce dinimizin annelerimize verdiği önemi, onlara karşı göstermemiz gereken saygı ve hürmeti ifade etmesi bakımından çok anlamlıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, analarımız gibi mübarek vatanımız için canlarını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizin anneleri ve eşleri başta olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, en kalbi sevgi ve hürmetlerimle sağlıklı, mutlu ve huzurlu ömürler diliyorum.”

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir