Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Vali Tanrısever’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, 8 Mart Dünya Kadınlar günü Dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Tanrısever’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
112 views
08 Mart 2024 - 8:10

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, 8 Mart Dünya Kadınlar günü Dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

”Hayatın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu bir toplumun temel taşlarıdır. Başta aile olmak üzere toplumun her katmanında en önemli yapı taşı olan, hayatımızın her anını güzelleştiren, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Ülkelerin kalkınması ve gelişmesini hazırlayan, sağlıklı nesillerin yetişmesinde önemli bir yere sahip olan kadınların hak ettiği yere gelebilmesi büyük önem taşımaktadır. Ülkemizde kadın-erkek eşitliğinin sağlanmış olması, sosyal ve kültürel alanlarda, eğitimde, hukukta, aile içinde, çalışma hayatında, kısacası toplumsal yaşamın tüm alanlarında erkeklerle eşit haklara sahip olması ve bu hakların pozitif ayrımcılıkla zenginleştirilmesi de kadınlara verilen değerlerin bir diğer ifadesidir. Bu sebepledir ki, çocuklarımızın ilk öğretmeni ve yarınlarımızı inşa edecek nesillerimizi yetiştirecek olan kadınlarımızın daha iyi eğitim almasını sağlamak, toplumun her alanında hak ettiği saygı ve sevgiyi göstermek, onları korumak bizim en asli görevlerimizdendir.

Bu duygu ve düşüncelerle; yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, üreten, eğiten, yetiştiren ve özverinin timsali olan başta şehit ve gazi annelerimiz ile eşleri olmak üzere dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir