Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Vali Tanrısever’den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Tanrısever’den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
84 views
03 Aralık 2023 - 9:10

Vali Tanrısever, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

”Engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının diğer bireylerle eşit ölçüde kullanılması amacıyla; Birleşmiş Milletler, 3 Aralık gününü “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul etmiştir. 3 Aralık, farkındalık yaratmak amacıyla hayata engelli bireylerin penceresinden bakmaya gayret edilen önemli bir gündür.

Engelli bireylerin yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için devlet ve toplum olarak hepimize düşen ortak görev; engelli vatandaşlarımızı hayatın her alanına ve sürecine dahil etmek, onları desteklemek ve teşvik etmek, ihtiyaç duydukları hizmetleri en etkin ve hızlı bir şekilde sunmaktır. Sosyal devlet olmanın verdiği anlayışla, ülkemizde engelli vatandaşlarımızın toplumda hak ettiği eğitim, sağlık ve istihdam haklarına ait hizmetleri yapmakta, bu kapsamda çıkarılan yasalarla uygulamaya konulan evde bakım hizmetleri, danışmanlık, destek, bakım ve rehabilitasyon hizmetleri, ilimizde de yoğun bir şekilde yürütülmekte ve tüm vatandaşlarımıza sunulan kamusal hizmetlerden sorunsuz bir şekilde yararlanabilmelerine yönelik çalışmalarımız artarak devam etmektedir.

Hiçbir engelin seçim olmadığını hatırlatıp, her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmamasını temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.”

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir