Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Vali Tanrısever’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Tanrısever’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
151 views
29 Ekim 2023 - 9:00

Vali Alper Tanrısever mesajında şu ifadelere yer verdi;

”Cumhuriyetimiz 100 yıl önce bugün; “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devletinin hükümet şekli cumhuriyettir.”  ifadeleriyle ilan edilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazandığımız Kurtuluş Savaşı sonucunda, Türk Milletinin karakterine en uygun idare sistemi olarak ilan edilen Cumhuriyetimiz, geride kalan 100 yıllık süreç içerisinde çok büyük başarılara imza atılmıştır. 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

Türkiye Cumhuriyeti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, güçlü demokrasisi, bölge ülkelerine örnek yapısı ile Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda çok önemli mesafeler kat ederek hedeflerine emin adımlarla yürümeye devam edecektir. Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için canı ve malı ile mücadele eden kahraman ecdadımızı hiçbir zaman unutmayacak ve her zaman şükran ve minnetle yâd edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemiz, varlığımız ve bağımsızlığımız için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimiz ile şehit ailelerine minnet ve şükran duygularımızla sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum.”

 

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir