Vali Tanrısever’den 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Tanrısever’den 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Vali Tanrısever, mesajında şu ifadelere yer verdi:

”Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Türk milletinin gururla ve şerefle taşıdığı bir unvan olan gazilik, savaş alanlarında kazanılmış rütbelerin en büyüğü olan şehitlikten sonraki rütbedir. Şehit ve gazilerimizin, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için verdiği kutsal mücadele tarih sayfalarında kahramanlık, vatanseverlik destanı olarak yerini almıştır.

Gaziler Günü; kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak için üstün bir cesaret örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan ve gazilik onuruna erişen kahraman vatan evlatlarını şükran ve minnetle andığımız gündür. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları her zaman bizlere rehber olmalı, onları daima saygıyla ve hayırla yad etmeliyiz. Bugün bizlere düşen, Vatanımıza, Milletimize, Bayrağımıza ve manevi değerlerimize sahip çıkarak milli hedeflerimiz istikametinde ilerlemektir.

T.B.M.M tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanının verildiği bu anlamlı gün dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükran duygularımızla değerli aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum.”

 

 

Gümüşhane nöbetçi eczaneleri