Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Vali Tanrısever’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler ve İdareciler Günü mesajı

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Tanrısever’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler ve İdareciler Günü mesajı
87 views
10 Ocak 2024 - 9:00

Vali Tanrısever’in 10 Ocak Gazeteciler Günü ile ilgili  yayımladığı mesaj şöyle;

”Demokrasimizin temel yapı taşlarından olan gazetecilerimiz, fedakârca kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirmekte, olayları tarafsız bir şekilde halkımıza aktararak, vatandaşlarımızın en doğal hakları olan, zamanında, doğru ve eksiksiz bilgiyi sağlamaktadırlar. Gazetecilerimiz aynı zamanda, toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu duyarlılığının artmasını sağlayan, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili temsilcileri konumundadırlar.

Gümüşhane’mizde yaşanan gelişmeler hakkında toplumu bilgilendiren, vatandaşlarımızla devlet arasında iletişimi sağlayan, ilimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde rol üstlenen yerel basınımız da özveriyle yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettirerek, ülkemizle birlikte şehrimizin de kalkınmasına ve demokrasi kültürünün yerleşmesine katkı sağlayacaktır.

Bu zor görevi tarafsız, objektif ve basın ahlâk kurallarına bağlı bir şekilde yerine getiren ulusal ve yerel basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Vali Tanrısever’in 10 Ocak İdareciler Günü ile ilgili  yayımladığı mesaj şöyle;

”10 Ocak 1971 yılında Mülki İdare Amirleri sınıfının ihdası ile yapılan ilk mesleki toplantı başlangıç kabul edilerek, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulu’nda 10 Ocak tarihi, İdareciler Günü olarak kabul edilmiştir.

İdareciler Günü  milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle hareket eden, devleti ve hükümeti temsil sıfatıyla vatandaşın canının ve malının korunması için her türlü güvenlik önlemini alan, halkın taleplerini ve ihtiyaçlarını devlet adına tespit edip, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda çalışmalar yapan devletin temel yapı taşları Mülki İdare Amirlerimizin meslek camiasındaki dayanışma, hatırlama ve meslekî misyonun canlı tutulması açısından önem arz etmektedir.

Büyük fedakârlık ve çalışma azmiyle görev yaparken, devletimizle vatandaşımız arasındaki bağı kuvvetlendirerek ülkemizin gelişmesi için çaba sarf eden, Vali Yardımcılarımız ile ilçelerimizde hizmet veren Kaymakamlarımız olmak üzere, tüm Mülki İdare Amirlerimizin 10 Ocak İdareciler Gününü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyor, kaybettiğimiz meslektaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.”

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir