Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Torul’da Kaçak Silah Operasyonu

Gümüşhane’nin Torul İlçesine bağlı Harmancık köyünde M.Ş. isimli şahısın evinde yapılan aramada 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna muhalefet suçundan gözaltına alındı.

Torul’da Kaçak Silah Operasyonu
201 views
05 Nisan 2023 - 15:22

Alınan bilgiye göre; Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığına bağlı, Torul İlçe Jandarma Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde Harmancık Köyünden M.Ş. isimli şahsın evinde el yapımı silah bulundurduğu bilgisi alınmış, 04.04.2023 günü akşamı Torul İlçe Jandarma Komutanlığı, Kom Şube Müdürlüğü ve Bomba Arama Köpek Unsuru ekipleri tarafından Torul Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatıyla şahsın evinde arama yapıldı.

Yapılan arama sonucu; 1 adet 9 mm tabanca, 1 adet şarjör, 8 adet tabanca fişeği, 2 adet av tüfeği, 49 adet av tüfeği fişeği ve 1 adet dedektör ele geçirilerek el konulmuş, M.Ş. isimli şahıs 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna muhalefet suçundan göz altına alınarak Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatıyla ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir