Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Torul’da Halk Eğitimi Merkezi Tarafından Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi tarafından yıl sonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Torul’da Halk Eğitimi Merkezi Tarafından Yıl Sonu Sergisi Açıldı
122 views
02 Haziran 2023 - 17:19

Törene Torul Kaymakamı Orhan Ayaz, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Zengin, kamu kurum müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Torul Kaymakamı Orhan Ayaz, Yıl boyunca kursiyerlerimiz ve usta öğreticilerimiz tarafından üretilen el emeği ürünlerinin bulunduğu serginin açılışını yapmak için bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Halk Eğitim Merkezleri her yaşa, ilgiye ve çağın ihtiyaçlarına uygun eğitim veren Hayat Boyu Öğrenme Merkezlerine dönüşmüştür. Üstlendiği görev ile ülkemizin sosyoekonomik kalkınmasına, istihdamına, sanayinin ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman yetiştirilmesine, büyük katkılar sunmaktadır. Hayatın her alanına hitap edecek bir şekilde çok büyük bir yelpazede hizmet veren, her türlü alanda kurs açabilme yeteneğine sahip Halk Eğitim Merkezimiz bu kapsamda çok önemli faaliyetler icra etmektedir. Halk Eğitim Merkezimiz her zaman her yerde eğitim ilkesiyle hareket etmektedir. Bu kapsamda ilçemiz halk eğitim merkezi bünyesinde farklı alanlarda olmak üzere toplamda 220 kurs açılmış, 4934 kursiyer yıl boyunca çalışmalarını sürdürmüş ve 3105 kursiyer ise eğitimlerini tamamlayarak belgelerini almaya hak kazanmıştır.” dedi

Törende konuşan Torul Halk eğitim merkezi Müdürü Necmi Bayram, 2022-2023 eğitim öğretim yılında genel ve mesleki kurslar alanında 220 kurs açıldığını belirterek, “Bu kurslara bin 10 erkek, 2 bin 212 kadın olmak üzere toplam 30 bin 22 kursiyer kayıt yaptırmış ve bu kursiyerlerimizden 4 bin 934 kişi belge almaya hak kazandığını söyledi.

Torul Kaymakamı Orhan Ayaz, Torul İlçe Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan sergiyi gezerek kurs öğretmenleri ve kursiyerlerden bilgiler aldı.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir