Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Toplum Temelli Ruh Sağlığı Merkezi danışanlarıyla etkinlikte bir araya geldiler

Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Damla Projesi Gönüllü Öğrencileri Toplum Temelli Ruh Sağlığı Merkezi işbirliği çerçevesinde danışanlara yönelik bir etkinlik gerçekleştirdi.

Toplum Temelli Ruh Sağlığı Merkezi danışanlarıyla etkinlikte bir araya geldiler
159 views
15 Aralık 2023 - 16:00

Etkinliğe Toplum Temelli Ruh Sağlığı Merkezi sorumlu hemşiresi Filiz Çaklı ve diğer merkez çalışanları, Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Seher Çakmak, Hemşirelik Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sevda Uzun, hemşirelik bölümü öğrencileri ve Damla Projesi Gönüllü Öğrencileri katıldı. Damla Projesi Gönüllü Öğrencileri ve Hemşirelik bölümü öğrencileri, bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sevda Uzun’un öncülüğünde hazırladıkları drama oyunlarını danışanlarla birlikte sergilediler. Toplum Temelli Ruh Sağlığı Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte sergilenen oyunlar danışanların eğlenmelerine ve aynı zamanda sosyal yönden beceri kazanmalarına katkı sağladı. Damla Projesi Gönüllü Öğrencilerinin palyaço gösterisi ise izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Toplum Temelli Ruh Sağlığı Merkezi danışanlarının bu toplumun ayrılmaz bir parçası olduklarını ve bu toplum için önemli bir yerde olduklarını belirten Hemşirelik Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sevda Uzun, toplumların ruh sağlığının korunmasında, geliştirilmesinde ve rehabilite edilmesinde hemşirelerin önemini vurgulayarak hemşirelere teşekkür etti. Etkinlik danışanlarla birlikte pasta kesimi, müzik dinletisi ve film gösterimiyle son buldu.

Bu anlamlı deneyimin öğrencilere ve topluma sağladığı değerleri vurgulayan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Öğrencilerimizin toplum temelli etkinliklerle bir araya gelmeleri onların sosyal sorumluluk duygularını güçlendirmektedir. Toplumlarına hizmet etmenin, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmanın önemini anlamalarını sağlamaktadır. Bu da onların sadece birey olarak değil, aynı zamanda toplumlarına karşı sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olur. Etkinlikte düzenlenen gösteriler öğrencilerimizin iletişim becerilerini geliştirmelerine, empati kurmalarına ve mesleki bilgilerini pratikte uygulamalarına olanak tanımıştır. Bu tür etkinliklerin düzenlenmesi, toplumumuzun ruh sağlığını güçlendirmek, öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmek ve toplumsal dayanışmayı pekiştirmek açısından büyük önem taşır. Gerçekleştirilen etkinlik, hem danışanlarımıza hem de öğrencilerimize bir dizi fayda sağlamıştır.

Bu vesileyle de etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçenleri kutluyor, katılan herkese teşekkür ediyorum.”

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir