Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

TDV, bayramın ilk günü akşam 17.00’ye kadar kurban vekaleti alacak

Gümüşhane İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Gümüşhane Şubesi, Zafer Meydanı ve Belediye Fatih Parkında açtığı Bağış Standında vatandaşların vekaleten kurban bağışlarını almaya devam ediyor.

TDV, bayramın ilk günü akşam 17.00’ye kadar kurban vekaleti alacak
400 views
26 Haziran 2023 - 19:29

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde; “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen 2023 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu’na il ve ilçe müftülüklerinin de desteği devam ediyor. Bu kapsamda çalışmalar yürüten Gümüşhane İl  Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Gümüşhane Şubesi, vatandaşların kurban bağışlarını rahatlıkla yapabilmeleri amacıyla Zafer Meydanı ve Belediye Fatih Parkında “Kurban Bağış Standı” açmıştı. Afişler ve broşürlerle tanıtımların da yapıldığı stantta vatandaşlara vekaletle kurban kesimi hakkında bilgi verilirken, yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak kurbanlar için makbuz karşılığı bağışlar alınmaya devam ediliyor.

Zafer meydanı ve Belediye önünde kurulan bağış çadırları, kurbanlarını vekalet yoluyla ihtiyaç sahibi kardeşlerine ulaştırmak isteyen hayırseverler için 27 Haziran Arefe günü akşamına kadar hizmet verecektir ayrıca hayırseverler din görevlileri ve İl Müftülüğü aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kampanyamıza kurban bağışında bulunabilecek ve bilgi alabilecekler.

SON GÜN 28 HAZİRAN PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 17:00

Kurban bağışları, 27 Haziran saat 18:00’a kadar Zafer meydanı ve Belediye önünde, 28 Haziran Çarşamba günü 17:00’a kadar da İl Müftülüğünde teslim alınmaya devam edecektir.

Yurtiçi Kurban Hisse Bedeli : 5.950 TL

Yurtdışı Kurban Hisse Bedeli: 2.750 TL

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir