Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Şiran Dursun Keleş SHMYO’da Sosyal Medya Konuşuldu

Gümüşhane Üniversitesi Yabancı Öğrenci Birliği ve Şiran Sağlıklı Yaşam Kulüpleri işbirliğinde, Şiran Belediyesi Çok Amaçlı Kültür Salonu’nda Doç. Dr. Ersin Diker’in katılımıyla “Sosyal Medya Bize Ne Yapar?” konulu bir söyleşi gerçekleştirildi.

Şiran Dursun Keleş SHMYO’da Sosyal Medya Konuşuldu
100 views
14 Mayıs 2024 - 17:00

Sunumundan önce Doç. Dr. Ersin Diker’den eğitim almış Üniversitemiz İletişim Fakültesi 1. sınıf öğrencilerinin sürpriz amaçlı hazırladıkları “Diker, kimdir?” konulu video Şiran’daki katılımcılara izletildi.

Sosyal medya bağımlılığı, sosyal medya ile değişen hayat ve sosyal medya hastalıklarına yönelik bilgileri içeren sunumunda Doç. Dr. Ersin Diker, şu açıklamalarda bulundu: “Dijital ayak izi, çevrim içi dünyada bıraktığımız izlerdir. Günümüz sorunlarından biri olan mahremiyet kavramı, sosyal medya sayesinde bozulmaya uğramakta. Bu durum da bizim gizlilik ve güvenliğimizi tehlikeye atmaktadır.  Aynı zamanda sosyal medyanın bağımlılık, kıyaslama, uyku sorunları ve fiziksel sağlık gibi birçok sağlığa zarar verici olumsuzlukları da mevcuttur. Dolayısıyla dijital etkinliklerimizi dikkatli ve dengeli bir şekilde yönetmemiz önemlidir. Sosyal medyayı biz kullanalım, sosyal medyanın biz kullanmasına izin vermeyelim.”

Etkinliğin sonunda Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Emre Sarı tarafından Doç. Dr. Ersin Diker’e değerli sunumundan ve katkılarından dolayı teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi.

Etkinliğin değerli bilgiler içerdiğini dile getiren Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Sosyal medyanın hayatımızdaki önemi gün geçtikçe artıyor. Ancak bu platformların getirdiği bazı olumsuzluklar da göz ardı edilemez hale geliyor. Sosyal medyanın bize sağladığı olanakları değerlendirirken, aynı zamanda bu platformların potansiyel risklerini de göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Dijital dünyadaki izlerimizin farkında olmak ve bu izleri doğru şekilde yönetmek, günümüzde giderek önem kazanmakta. Doç. Dr. Ersin Diker’in hocamızın sosyal medya okuryazarlığı konusundaki derinlemesine bilgisinin gençlerimize ışık tutacağını düşünüyorum. Bu vesileyle de hocamıza değerli bilgilerini paylaşmalarından dolayı teşekkür ediyor, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir