Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek’ten Üç Aylar Mesajı

Gümüşahne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek Mübarek üç ayların başlamasıyla beraber bir mesaj yayımladı.

Rektör Zeybek’ten Üç Aylar Mesajı
76 views
11 Ocak 2024 - 14:00

Rektör Zeybek mesajında şunları söyledi: 

“Sevgi ve bereket dolu üç ayların kapılarını bir kez daha aralamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Recep ayı, manevi hazırlıklarımıza başladığımız, içsel bir yolculuğa çıktığımız zaman dilimidir. Bu mübarek üç aylarda birlikte geçirdiğimiz her anın kıymetini bilmeli ve yardımlaşma duygusunu ön planda tutmalıyız. Kalbimizi temizleyip, dualarımızı arttırarak, sevdiklerimize daha fazla zaman ayırarak bu ayın nimetlerinden faydalanabiliriz. Çünkü içerisinde bulunduğumuz bu mübarek üç aylar; insanların kalplerini yakınlaştıran, kardeşlik duygularını arttıran ve maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan en önemli günlerden birisidir. Özellikle içinde yaşadığımız bu zamanda meydana gelen felaketler, savaşlar ve hastalıklar bizleri birlik olmaya yakınlaştırmalıdır. Bu özel günlerde birbirimize destek olmalı, sevgiyle kucaklaşmalı ve toplumsal dayanışmayı güçlendirmeliyiz.

Bu vesileyle de Gümüşhane Üniversitesi ailemiz ve ülkemizin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili de kutlayarak, Yüce Allah’tan, üç ayların bereketini üzerimizden eksik olmamasını ve dualarımızın kabul buyurmasını niyaz ederim.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir