Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek’ten Regaip Kandili Mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek Recep ayının ilk manevi gecesi olan Regaip Kandili için bir mesaj yayımladı.

Rektör Zeybek’ten Regaip Kandili Mesajı
56 views
11 Ocak 2024 - 9:00

Rektör Zeybek yayımladığı mesajında şunları söyledi:

“Recep ayının ilk manevi günü mübarek Regaib Kandili bizlere üç ayların başlangıcını da müjdelemektedir. Regaip Kandili gecesi kalplerimizin temizlenmesi, manevi bir nefes alma, kulluk sorumluluklarımızın hatırlanması adına büyük bir fırsatıdır. Bu gecede sevgi, hoşgörü, merhamet ve şefkatle dolu dualarımızı Rabbimize iletmeli, geçmişimizi muhasebe etmeli ve geleceğe daha umut dolu bakmalıyız. Çünkü kandiller, insanın manevi bir yolculuğa çıkmasına vesile olan, gönül kapılarının açılma anlarıdır. Bu kutsal gecelerde dualarımız, samimiyetimiz ve içtenliğimizle Rabbimizin rahmetine sığınır, sadece O’ndan af dileriz. Yüce Allah, bizleri birbirimize daha çok kenetlenmeye, yardımlaşmaya, sevgi ve saygı çerçevesinde bir arada tutmaya vesile kılsın.

Bu vesileyle başta Gümüşhaneli hemşerilerimiz ve Gümüşhane Üniversitemiz olmak üzere, ülkemiz ve İslam âleminin Regaip Kandili’ni en içten duygularımla kutlar, dualarımızın, tövbelerimizin ve niyetlerimizin kabul olmasını dilerim.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir