Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek’ten Ramazan Ayı Mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Mübarek Ramazan ayının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Zeybek’ten Ramazan Ayı Mesajı
97 views
10 Mart 2024 - 16:03

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Mübarek Ramazan ayının başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Ramazan ayının bereketi ve feyziyle yeniden buluşmanın sevincini yaşıyoruz. On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı; manevi bir arınma, sabır ve dayanışma ayıdır. Hayatımıza sayısız güzellik katan Ramazan ayı kalplerimizde, evlerimizde ve tüm yeryüzünde eşsiz bir manevi atmosfer oluşturmaktadır. Oruç ibadetiyle bedenimizi ve ruhumuzu arındırır, yardımlaşma ve paylaşma duygularımızı pekiştiririz. Bu mübarek ay, hayatımızda önemli bir yere sahip olan değerlerimize daha sıkı sarılmamız ve birbirimize karşı sevgi, saygı ve anlayışımızı güçlendirmemiz için bizlere eşsiz fırsat kapılarını aralar. İç dünyamıza yönelip kalplerimizi arındırarak Allah’a yaklaşma ve O’nun rızasını kazanma fırsatı sunar. Merhametin ve bereketin yeryüzüne sağanak misali indirildiği Ramazan ayı, bizleri hayatın gündelik uğraşlarından bir nebze olsun uzaklaştırıp kendi ruh dünyamıza yöneltmekte; bizlere sabır, şükür, kanaat hususunda güçlü bir irade eğitimi sağlamaktadır.

İslam coğrafyası olarak Ramazan Ayı’nda birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da perçinlemeli ve tuttuğumuz oruçlarımızla beraber, muhtaç olan kardeşlerimize de yardım elimizi uzatmayı unutmamalıyız. Bu mübarek ayın tüm dünyada sevgi, hoşgörü ve adaletin yayılmasına vesile olması en büyük temennimizdir.

Bu vesileyle mübarek Ramazan-ı Şerif’in başta Gümüşhane halkımız olmak üzere bütün İslam âlemine sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, Cenab-ı Allah’tan bizleri birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramı’na kavuşturmasını niyaz ediyorum. Hayırlı Ramazanlar.”

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir