Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek’ten Miraç Kandili mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Rektör Zeybek’ten Miraç Kandili mesajı
131 views
06 Şubat 2024 - 8:00

Rektör Zeybek Miraç Kandili dolaysıyla yayımladığı mesajında şunları söyledi: “Rahmetin ve mağfiretin yüce katlara eriştiği, duaların kabul olduğu müstesna gecelerden olan Miraç Kandili’ni karşılamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Miraç Kandili, manevi bir yükselişin ve temizlenmenin simgesidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in Allah’ın huzuruna yükseldiği bu kutsal geceyi hatırlayarak, kalbimizi bir kez daha temizleyip, ibadetlerimize bir anlam katma vaktidir. Bu mübarek gecede gökyüzüne yükselen dualarımız, samimiyetle yapılan ibadetlerimiz, sevdiklerimize gönderdiğimiz güzel dileklerimiz, Allah’ın rahmetine ve mağfiretine ulaşsın. Birer izzet ve ikram fırsatı olan böylesi gün ve gecelerden gerekli dersleri almak, hayatımızı bu manevi fırsatlar üzerinde yoğunlaşarak beslemek gerekir. Günahlarımızdan arınarak, iyiliklere yönelerek, hoşgörü ve sevgiyle dolup taşarak Rabbimize yönelelim. Birbirimize karşı hoşgörü ile yaklaşarak, dargınlıkları unutarak, sevgi ve barış içinde bir arada olmanın kıymetini idrak edelim. Birlikte geçirdiğimiz her anı, sevdiklerimize karşı sorumluluklarımızı hatırlayarak değerlendirelim.

Bilindiği üzere ülkemizi derinden etkileyen ve Asrın Felaketi olarak da kayıtlara geçen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıldönümündeyiz. Bir yandan Miraç Kandili’ni idrak ederken, diğer yandan da ülkemizde yaşanan depremin yıldönümünde yüreklerimizdeki dualarımızla buluştuk. Depremin yarattığı yıkıcı etkiden dolayı bu yıl buruk bir sevinç içerisinde Miraç Kandili’ni karşılıyoruz. Depremin acı hatıraları hâlâ zihinlerimizde taze. O gün yaşanan kayıpları ve acıları unutmadan, Rabbimizden hayatta kalanlara sabır, kaybettiklerimize rahmet ve mağfiret diliyorum. Yaşadığımız bu imtihan dolu günleri depremde zarar gören vatandaşlarımızı da hatırlayarak en hayırlısıyla geçirmeyi Rabbim nasip etsin.

Bu vesileyle Miraç Kandili’nin rahmeti ve huzurunun, yaraları saran bir şifa olması dileğiyle, tüm insanlığa sağlık, huzur ve güven dolu günler diliyorum. Hayırlı Kandiller.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir