Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek’ten Kurban Bayramı mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Zeybek’ten Kurban Bayramı mesajı
98 views
16 Haziran 2024 - 6:25

Rektör Zeybek, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Kurban Bayramı’nın gelişiyle birlikte, bir kez daha bir araya gelmenin ve bu anlamlı günü paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek günlerin manevi atmosferi, birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirirken, paylaşmanın ve yardımlaşmanın önemini bir kez daha bizlere hatırlatıyor. Bayram, sevdiklerimizle bir araya gelme ve keyifli vakit geçirme fırsatı sunmanın ötesinde, toplumsal sorumluluklarımızı hatırlama zamanıdır. Masum insanların yaşadığı zorluklara karşı sessiz kalmak yerine, elimizden gelen yardımı yapmalı ve seslerini duyurmalıyız. Özellikle Gazze ve Doğu Türkistan’da yaşanan katliam ve insanlık dramına karşı sessiz kalmamalı, yardımlarımızı onlara da yetiştirmeliyiz.

Bayramlar, kardeşlik bağlarımızı güçlendirmenin, ihtiyaç sahiplerine destek olmanın ve birbirimize olan sevgi ve saygımızı pekiştirmenin en güzel zamanıdır. İhtiyaç sahiplerini dayanışma içerisinde sevindirip bağrımıza bastığımız bu bayram da Rabbimizden kendisine sunulan tüm kurbanları kabul buyurmasını, bu vesile ile bizi sevdiklerimize ve kardeşlerimize daha da yakınlaştırmasını diliyorum.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle birlikte Mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; Bayramın başta Gümüşhane halkımız olmak üzere, Üniversitemiz akademik ve idari personelimiz, öğrencilerimiz ve aileleri için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir