Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek’ten Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümü mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 106’ncı yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Rektör Zeybek’ten Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümü mesajı
64 views
15 Şubat 2024 - 8:20

Rektör Zeybek mesajında şu duygu ve düşüncelere yer verdi:

“15 Şubat tarihi, Gümüşhanemizin tarihinde altın harflerle yazılan bir dönüm noktasıdır. Ülkemizin dört bir köşesinde yakılan kurtuluş meşalesiyle beraber Gümüşhane ilimiz, 15 Şubat 1918 tarihinde verdiği çetin mücadeleler sonucunda düşman işgalinden kurtulmuştur. Gümüşhane halkı vatan topraklarına yönelik başlatılan düşman işgaline karşı kahramanca bir mücadele vermiş ve işgal altındaki bu güzel şehir özgürlüğüne kavuşmuştur. Gümüşhaneli kahramanlarımız, vatan sevgisi ve bağımsızlık tutkusuyla kendi canlarını feda etmekten çekinmemişlerdir. Bu mücadele ruhu, Gümüşhanemizin tarihine altın harflerle kazınmıştır. Gümüşhane Üniversitesi ailesi olarak, bu kahramanlarımızı minnetle anıyoruz. Onların gösterdiği fedakârlık ve cesaret, bizlere yol gösterici olmaya devam etmektedir. Gelecek nesillere daha güçlü ve müreffeh bir Gümüşhane bırakmak için birlikte çalışmalı, kardeşlik ve dayanışma ruhumuzu her zaman canlı tutmalıyız. Gümüşhane’nin kurtuluşunun yıldönümünde, birlik ve beraberlik içinde olmanın önemini bir kez daha hatırlamalıyız. Ancak o zaman verilen mücadelelerin bir anlamı ve değeri olur.

Bu vesileyle de Gümüşhanemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 106’ncı yıldönümünü kutluyor, Ülkemizin bağımsızlığı için mücadele eden tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimize de sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir