Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek’ten Dünya Madenciler Günü Mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek Her yıl ülkemizde de kutlanan “Dünya Madenciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Zeybek’ten Dünya Madenciler Günü Mesajı
109 views
04 Aralık 2023 - 14:00

Rektör Zeybek mesajında şunları söyledi:

“Madenciliğin zorlu ve özverili çalışmalarını kutlamak, dünya genelinde maden sektörünün önemini vurgulamak adına Anadolu’dan başlayarak Avrupa ve tüm dünyada ‘Dünya Madenciler Günü’ anılmaktadır. Dünyanın en zor mesleğini yaparak, yeraltı kaynaklarımızı insanlığın ve ülkemizin hizmetine sunan, maden emekçilerine olan vefa borcu asla ödenemez. Bu özel gün, madencilik sektöründe çalışanların fedakârlıklarını ve sektörün küresel kalkınmaya olan katkılarını kutlamak adına bir fırsattır. Madenciler, doğal kaynakları çıkarmak ve işlemek için yaptıkları özverili çalışmalarıyla dünya ekonomilerine ve endüstrisine önemli katkılarda bulunmaktadır. Gümüşhane Üniversitesi olarak, bu özel günde madencilik sektörüne olan sözümüzü bir kez daha vurgulamak ve bu alandaki öğrencilere özel bir fırsat sunmak adına önemli bir adım atmış bulunmaktan gurur duyuyoruz. Üniversitemiz, madencilik alanında ihtisaslaşmış bir eğitim kurumu olarak, öğrencilerine sektördeki en son teknolojik gelişmeleri sunmayı ve mezunlarını sektördeki ihtisaslaşmış uzmanlar olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu ihtisaslaşma sayesinde, öğrencilerimiz hem teorik bilgi hem de pratik deneyim kazanarak, sektördeki ihtisaslaşmış uzmanlık alanlarında liderlik yapabilecek donanıma sahip olacaklardır. Bu anlamlı günde, Gümüşhane Üniversitesi olarak, madencilik sektörüne özel bir vurgu yaparak, sektördeki gelişmeleri ve ihtiyaçları yakından takip etmeye devam edeceğimizi belirtmekten gurur duyuyoruz.

Madenciliğin tarih boyunca insanlığın gelişimine önemli katkılarda bulunduğunu unutmamak adına başta Gümüşhane ilimizde faaliyet gösteren maden ocaklarında çalışarak, hem ilimiz ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunan madencilerimizin bu anlamlı gününü bir kez daha kutluyor, bu uğurda hayatını kaybeden tüm maden şehitlerimizi saygıyla anıyorum.”

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir