Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek’ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Zeybek’ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
60 views
08 Mart 2024 - 8:15

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü, dünyanın dört bir yanındaki kadınların gücünü ve ilham verici varlıklarını sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasi başarılarını anma ve kutlama günüdür. Bu özel günde, kadınların tarih boyunca kazandığı zaferleri ve kadın hakları mücadelesindeki ilerlemelerini gururla ve övgüyle anıyoruz. Kadınlarımız, toplumumuzun temel direklerinden birini oluşturuyor. Güçlü, zeki ve özverili kadınlar, her zaman hayatımızı şekillendirmiş, ailelerimizi güçlendirmiş ve toplumlarımızı ileriye taşımışlardır. Onların cesareti ve kararlılığı, dünyayı daha adil ve eşit bir yer haline getirmek için ilham verici bir örnek teşkil etmektedir. Kadınların her alanda var olma haklarına saygı duyuyor, yaşamları boyunca karşılaştıkları engelleri aşmaları ve hayallerini gerçekleştirmeleri için mücadele eden tüm kadınların yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Cinsiyet ayrımcılığına son vermek ve kadınların toplumdaki yerini güçlendirmek için birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Toplumumuzda kadınların daha fazla temsil edildiği, eşit fırsatlara sahip olduğu ve herkesin potansiyelini gerçekleştirebildiği bir gelecek için çalışmaya devam etmeliyiz. Onların gücü ve azmi, dünyayı dönüştürmeye devam edecektir.

Bu özel günde, şehitlerimizin anneleri ve eşleri ile Gazze’deki kadınlar başta olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir