Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek’ten 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Gümüşhane Üniversitesi (GÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, ’30 Ağustos Zafer Bayramı’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rektör Zeybek’ten 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
177 views
30 Ağustos 2023 - 0:19
Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olarak tescil edildiği Büyük Zafer’in 101’inci yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamaktayız. Ülkemiz yüzlerce yıllık tarihinde birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmuş, tüm tehditlere ve saldırılara karşı dimdik ayakta kalmıştır. Türk milleti olarak yüzlerce yıldır her türlü baskı ve uygulamaya karşı verdiğimiz mücadele, küresel dünya ölçeğinde bugün de farklı alanlarda sürmektedir. Bizleri verdiğimiz bu mücadelelerde güçlü kılan, tarih sahnesinde öne çıkaran da bu birlik ve beraberlik ruhudur. Bize zarar vermek isteyen şer odaklı işbirlikçilerin birlik ve beraberliğimize zarar veremeyeceklerini bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha anımsatmak isterim.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli sağlamlaştırılmış, bağımsızlığı ve varlığı adına asla taviz vermeyen aziz milletimiz bunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bunun son örneği olan 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain kalkışmada devletimizin bekasına ve milletimizin bağımsızlığına kastedilemeyeceğini bu millet göstermiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın bizi geçmişin şanlı tarih sayfalarından dersler çıkararak geleceğin yeni ve güçlü Türkiye’sine ulaştıracak feyzi ve inancı pekiştireceğine inanıyorum.

Bu vesile ile de başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık ve vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, şanlı zaferleriyle tarihe sığmayan büyük Türk komutanlarımızı, şehit ve gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.”
timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir