Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek’ten 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Zeybek’ten 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
198 views
23 Kasım 2022 - 20:31

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yüreğinde saygı ve merhamet duyguları ile öğrencilerinin gözüne, gönüllerine ve kalbine dokunan, güzellikler aktaran, insan yetiştirmek gibi çok saygın ve bir o kadar da sorumluluk gerektiren bir mesleği icra eden öğretmenlerimiz hepimiz için birer onur ve gurur kaynağıdır.

Bin yıldır yaşadığımız bu coğrafyanın geçmişten günümüze süzülüp gelen kültürünü, tarihini, zenginliklerini aktaran, tanıtan ve bu anlamda öğrencilerine topluma örnek olmayı öğreten öğretmenlerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Ülkemizin huzur ve refaha kavuşabilmesi, her alanda ihtiyaç duyduğu nitelikli, geleceğe umutla bakan insan gücünü yetiştirebilmesiyle mümkündür. Gümüşhane Üniversitesi ailesi olarak eğitim camiasının bir neferi olmanın gururunu ve mutluluğunu taşıdığımız bu anlamlı günde vatanına ve milletine bağlı, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık saçacak donanımlı bireyler yetiştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Çünkü bir ülkenin geleceği ancak o ülkenin bireylerinin göreceği eğitime bağlıdır.

Bu vesileyle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mesleğinin başında şehit olan bütün öğretmenlerimizi, hassaten Necmettin Yılmaz öğretmenimizi rahmet ve saygı ile anıyor, görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir