Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek’ten 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’üncü kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Zeybek’ten 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
52 views
23 Nisan 2024 - 9:00

Rektör Zeybek yayımladığı mesajında şunları söyledi: “23 Nisan 1920 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı büyük bir günü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bugünü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Büyük Millet Meclisi’nin açılmasının yıldönümü olarak kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk, millet egemenliğinin en yüce değer olduğuna inanmış ve bu değeri tüm dünyaya ilan etmiştir. Bugün 104’üncü yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutladığımız 23 Nisan, sadece egemenliğin ilan edildiği bir gün değil, aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza adanmış bir bayramdır. Çocuklarımız, ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan en değerli varlıklarımızdır. Onların sevgisi, umudu ve gelecek hayalleri, bizlere her zaman ilham vermektedir. 23 Nisan denildiğinde çocuklarımızın mutluluğunu ve geleceklerini parlak kılmak için var gücümüzle çalışacağımızı hatırladığımız bir gündür. Egemenlik ve çocuklar söz konusu olduğunda hep bu anlamlı gün aklımıza gelir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’üncü yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusuyla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı uğruna can vermiş aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Varlıklarıyla hayatımıza neşe katan, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Çocuklarımıza sevgi dolu bir gelecek diliyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir