Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek’ten 15 Temmuz Mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 7’nci yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Rektör Zeybek’ten 15 Temmuz Mesajı
260 views
15 Temmuz 2023 - 2:13

Rektör Zeybek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün 15 Temmuz 2016’da ulusumuzun var oluşuna ve demokratik iradesine karşı yapılan hain darbe girişiminin 7’nci yıldönümü. Bu hain girişim; vatanına bağlı, milli iradesini yücelten ve demokrasisine sıkı sıkıya bağlı olan milletimizin göğüs gerdiği bir direniş hikâyesine tanık olmuştur. Gün; 15 Temmuz 2016’da hainlerin eline geçiremedikleri bu güzel ülkenin, iradesine, birliğine ve demokrasisine sahip çıkan kahraman Türk milletinin zafer günüdür.

Hain darbe girişimi ile karşılaştığımız 15 Temmuz’da ortaya koyduğumuz direniş, devletimizin gücünü ve kararlılığını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Söz konusu direniş, halkımızdan aldığı derin destekle, milletimizin iradesini her zaman muhafaza etme azim ve kararlılığını yansıtmıştır. Bizler, bu kritik mücadelede devletimizin yanında yer almakta ve gençlerimizi, bu güzel vatanın değerli savunucuları olarak yetiştirmekte büyük bir onur ve gurur hissetmekteyiz. Bu yüce görevin farkındalığı içindeyiz ve her zaman devletimizin destekçisi, milletimizin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor; gazilerimize de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Vatanımızı, birliğimizi ve demokrasimizi korumak için her zaman birlik ve beraberlik içinde olacağımızın bilincindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm ulusumuzun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutlarım.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir