Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek’ten 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü Mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olması dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Zeybek’ten 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü Mesajı
43 views
10 Ocak 2024 - 9:10

Rektör Zeybek mesajında şunları dile getirdi:

“10 Ocak; basın özgürlüğüne ve gazetecilik mesleğinin önemine vurgu yaparak, medyanın demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu hatırlatmaktır. Gazetecilik mesleğini özveriyle icra eden, doğruluktan ve tarafsızlıktan ödün vermeyen değerli gazetecilerimiz, toplumun vicdanında önemli bir yer edinmekte, toplumun nabzını tutan ve bilgiye ulaşmamıza yardımcı olan önemli bir köprü görevi görmektedir.

Gazeteciler, halkın doğru ve güvenilir bilgilere erişme hakkını koruma konusundaki kararlılıklarıyla bilinirler. Bilgiyi doğru ve tarafsız bir şekilde aktarma sorumluluğunu taşıyan, adeta demokrasinin bekçileridir. Bu kutsal görevi yerine getirirken sıklıkla zorluklarla karşılaşırlar. Bu zorluklar gazetecilik mesleğini icra edenleri cesaretlerinden asla ödün vermeyecekleri bir yola yönlendirebilir. Bu özel gün, basın özgürlüğüne yapılan her türlü müdahaleye karşı bir duruş sergilemek, gazetecilik mesleğine olan saygıyı ve destekleri artırmak için bir fırsattır. Dünyanın her köşesinde olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde kamuoyunu aydınlatmak amacıyla emek gösteren gazetecilerimiz hepimizin gözü, kulağı ve sesi olma görevini en zor koşullar altında bile başarıyla yerine getirmektedirler. Ülkemizde ve dünyada haberlerin peşinden koşan, kamuoyunu bilgilendiren ve toplumun vicdanını yansıtan tüm gazetecilere şükran borçluyuz. Onların azimli çalışmaları, demokrasimizi güçlendirmekte ve bilgiye dayalı bir toplumun temellerinin atılmasında yapı taşı olmaktadır.

Bu vesileyle de Gümüşhane’deki değerli gazetecilerimiz başta olmak üzere ülkemizin her köşesinde bu kutlu mesleği en güzel şekilde icra eden Gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir