Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Rektör Zeybek: ‘’İlimizin turizm potansiyeline ışık tutmaya devam ediyoruz’’

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, bu yıl 48’incisi kutlanan Turizm Haftası ile ilgili olarak günün anlam ve önemine değinen bir mesaj yayımladı. Zeybek mesajında, ‘’Turizm Fakültemiz ile bir yandan sektöre kalifiye eleman yetiştirirken öbür yandan da turizm alanındaki bilimsel etkinlikler ve çalışmalarımızla ilimizin turizm potansiyeline ışık tutmaya devam ediyoruz.’’ dedi.

Rektör Zeybek: ‘’İlimizin turizm potansiyeline ışık tutmaya devam ediyoruz’’
60 views
18 Nisan 2024 - 16:52

Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Turizm Haftası ile ilgili olarak yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Turizm, dünyanın, ülkemizin ve bölgemizin en önemli sektörlerinden biridir. Toplumda kültür değerlerini tanıtmak ve turizmi geliştirmek amacıyla bu yıl 48’incisi gerçekleştirilen Turizm Haftası’nı kutluyoruz. Turizm; sadece ekonomik bir değer sağlamakla kalmaz, aynı zamanda insanlar arasında köprüler kurar, kültürel alışverişi teşvik eder ve dünya genelinde dostluk bağlarını güçlendirir.

Ülkemizin coğrafi şartları ve kültürel çeşitliliği, gelişmiş altyapı imkânları ve yetişmiş insan gücü ile birleşerek, turizmde uluslararası başarı elde etmesine imkân vermiştir. Kültürel zenginliklerimizden doğal güzelliklerimize, tarihi mirasımızdan eşsiz lezzetlerimize kadar pek çok unsur, ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Gümüşhane ilimiz de benzersiz doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle ülkemizin gözde turizm destinasyonlarından birisini oluşturmaktadır. Gümüşhane ilimizin turizm sektörünün sürdürebilir rekabet üstünlüğünün daha da ileriye taşınabilmesi için turizm alanındaki pazarlama stratejilerinin ön planda tutulması büyük önem arz ediyor. Bizler de ilimizin potansiyelini en üst seviyede değerlendirmeye çalışmakta ve bu alandaki çalışmalara destek vermekteyiz. Gümüşhane Üniversitesi olarak bünyemizde eğitim öğretim faaliyetlerini yürüttüğümüz Turizm Fakültemiz ile bir yandan sektöre kalifiye eleman yetiştirirken öbür yandan da turizm alanındaki bilimsel etkinlikler ve çalışmalarımızla ilimizin turizm potansiyeline ışık tutmaya devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarla ilerleyen yıllarda turizm alanında fark oluşturacak bir etkide bulunacağımıza inanıyoruz.

Bu vesile ile de Turizm Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyor, turizm sektöründeki tüm çalışanları ve bu alanda emeği geçenleri selamlıyorum. Onların gayretlerini ve özverilerini takdir ediyoruz.”

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir