Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Prof. Dr. Ümit Özdağ Gümüşhane’de Konuştu: “Askeri Hastaneleri Ve Askeri Sağlık Sistemini Geri Getirin”

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri kapsamında Gümüşhane’ye geldi.

Prof. Dr. Ümit Özdağ Gümüşhane’de Konuştu: “Askeri Hastaneleri Ve Askeri Sağlık Sistemini Geri Getirin”
316 views
23 Aralık 2023 - 16:00

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Gümüşhane’de düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Zafer Partisi Gümüşhane İl Başkanı Nurettin Saraç ve parti yönetiminin olduğu toplantıda konuşan Prof. Dr. Ümit Özdağ, ”Bugün ne yazık ki Türk Milleti için kara bir gün. Irak’ın kuzeyinde Hakkari Dağ Komando Tugayı’na bağlı birliklere yapılan bir saldırıda şehit ve yaralılarımız, gazilerimiz var. Bunlardan birisi, hepsi sizin evladınız, Gümüşhane Şiranlı İsmail Yazıcı kardeşimiz. Hepsine Allah rahmet eylesin. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.” dedi

Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü:

”Bu olayın gelişme şekli ile ilgili almış olduğum bilgi, pkk’nın bu saldırıda normal olarak elinde olmaması gereken uzun menzilli özel silahlar kullandığı doğrultusundadır. Konunun fazla teknik detayına girmek kamuoyu önünde doğru olmamakla birlikte konunun ayrıntılarının önümüzdeki günlerde umarım yetkililer tarafından Türk kamuoyuna taşınması ve bütün açıklığıyla anlatılması da gerçekleşir.

Bu alçakça saldırı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir an önce tekrar askeri sağlık sistemini ve askeri hastaneleri kurması gerektiği gerçeğini ortaya çıkarmıştır.  15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminden sonra hangi akla hizmet İsviçre ordusu gibi yüz yıllardan beri savaşmayan bir ordunun bile askeri hastaneleri, askeri sağlık sistemi varken dünyanın en deneyimli harp cerrahlarının olduğu Türk ordusunun askeri sağlık sistemi dağıtılmış ve inanılmaz bir şekilde yılların deneyimi, birikimiyle oluşmuş olan dünyadaki en iyi sağlık sistemlerinden bir tanesi AKP tarafından imha edilmiştir. Şimdi, eski harp cerrahları, eski askeri doktorlar bugün bir kampanya başlatarak hükümete bir çağrıda bulundular, “Bırakın Mehmetçiğe yardım edelim.” Harp cerrahisi özel bir ihtisas alanıdır. Her doktor bu işin uzmanı değildir, olamaz, olmamalıdır da zaten. Elimizde şu an çoğu sivil sektöre gitmek zorunda kalan birçok çok değerli harp cerrahı vardır. Bunlar çocuklarımızın belki hayatını kurtaracak belki daha az uzuv kayıplarıyla hayatta kalmalarını sağlayacaktır. Eskiden Diyarbakır Askeri Hastanesi için şu ifade kullanılırdı, “Kapıya kadar canlı getirin bize yeter. Ondan sonrasını biz başarırız. Hayatta tutarız.” Türkiye’nin etrafındaki çember daralıp ve güvenlik güçlerimize, askerlerimize yapılan alçakla saldırılar artarken önümüzdeki süreçte daha da yoğunlaşacağı anlaşılırken Hükümet askeri sağlık sistemini kurmak için neyi beklemektedir? Daha kaç şehit verilmesi lazım?

Türk Milletinin başı sağolsun, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başı sağolsun. Hakkari Dağ Komando Tugayı’nın kahraman askerlerinin başları sağolsun. Bu alçakça saldırıda ağır yaralanan 15’e yakın askerimizin olduğunu duyuyoruz. Allah’tan onlara da acil şifalar diliyoruz. Bugün başka bir konu üzerinde konuşmayı yersiz ve gereksiz buluyorum. Bugün saat 14.00’te Türkiye’nin her yerinde  Zafer Partisi İl Başkanlıkları Atatürk heykellerinin önünde bulunarak heykelin önüne şehitlerimizin, gazilerimizin anısına karanfil bıraktılar. Biz de bunu Bayburt’ta gerçekleştirdik.”

Haberin Videosu;

 

 

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir