Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Prof. Dr. Mustafa Ağırman Gümüşhane Üniversitesinde Konferans Verecek

İlim Yayma Cemiyeti Gümüşhane Şubesi tarafından Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans salonunda düzenlenecek olan konferansa Konuşmacı olarak Prof. Dr. Mustafa Ağırman katılacak.

Prof. Dr. Mustafa Ağırman Gümüşhane Üniversitesinde Konferans Verecek
278 views
19 Ekim 2022 - 10:24

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Prof. Dr. Mustafa Ağırman , Gümüşhane Üniversitesinde ”Peygamberin Büyük Anneleri ” adlı konferans programı düzenleyecek. İlahiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleşecek olan konferans, 19 Ekim 2022 Çarşamba saat 13.00 da gerçekleşecek.

Prof. Dr. Mustafa Ağırman Kimdir?

1954 Erzurum Oltu’da doğdu. 1966 senesinde İstanbul Gaziosmanpaşa Küçükköy İlkokulu’nu, 1969 senesinde Sakarya İmam Hatip Okulu’nun orta kısmını, 1972 senesinde de aynı okulun lise kısmını bitirdi. 1976 senesinde İstanbul Yüksek islam Enstitüsünü bitiren Mustafa Ağırman, bir dönem Samsun Alaçam İmam Hatip Lisesinde vazife yaptı. 1987 senesinde Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Hz.Muhammed Döneminde Mescidin Fonksiyonları isimli tezi ile Yüksek Lisansını tamamladı. 1992 senesinde aynı üniversitede Hz. Muhammedin Savaş Stratejisi isimli tezi ile doktorasını tamamlayan Mustafa Ağırman, aynı sene Atatürk Üniversitesi ilahiyat Fakültesinde 1982 senesinden beri sürdürmüş olduğu öğretim görevliliği vazifesinde Yardımcı Doçent oldu. 2002 senesinde doçent olan Ağırman, halen atatürk Üniversitesi ilahiyat Fakültesi islam Tarihi ve Sanatları Bölümünde öğretim üyeliği yapmaktadır.
Dinî Musiki Bilim Dalı Başkanlığı görevlerinde de bulunan Mustafa Ağırman, 2008 yılında Profesörlüğe yükselmiştir. Evli olan Ağırman, iyi seviyede Arapça ve Fransızca bilmektedir.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir