Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Okul Eğitimi Öğrenci ve Personel Hareketliliği Akreditasyon Projesi Tamamlandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Akreditasyonu Projesi Değerlendirme Çalıştayı Konsorsiyum Üyesi Okulların Yönetici Öğretmen ve Öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

Okul Eğitimi Öğrenci ve Personel Hareketliliği Akreditasyon Projesi Tamamlandı
116 views
08 Haziran 2023 - 16:55

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim Ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından desteklenen “Okul Eğitimi Öğrenci ve Personel Hareketliliği Akreditasyon Projesi” kapsamında 2021-2023 dönemi faaliyetleri tamamlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Atay ve Şube Müdürleri Gönül Eroğlu, Adem Doğan, Selahattin Yüzgeç, Özgür Şahin ve Oltan Balyemez’in katılım sağladığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi AB Projeler koordinatörü Serdar Serhat Salantur’un genel sunumuyla başlayan Proje değerlendirme çalıştayı faaliyetlere katılan yönetici öğretmen ve öğrencilerimizin gözlem ve kazanımlarını tüm katılımcılarla paylaşımıyla tamamlandı.

Proje ile konsorsiyum ortağı 15 okul yönetici ve öğretmenlerinin katılımıyla tamamlanan çeşitli iş başı gözlem ve kurs faaliyetleri kapsamında 38 personel ve öğrenci 4 farklı Avrupa ülkesinde eğitim aldı. Proje kapsamında; 19-26 Şubat 2023 Zaragoza/İspanya’da Eğitim Aracı Olarak Masal Anlatıcılığı Kursuna 7 Öğretmen Ve Yönetici 12-18 Şubat 2023 Prag/ Çekya’da Stem Eğtimi Ve Müfredatı (İşbaşı Gözlem) Faaliyetine 7 Yönetici Ve Öğretmen, 12-18 Mart 2023 Roma/ İtalya’da Eğitimde Müze Ve Kültür (İşbaşı Gözlem) Faaliyetine 8 Yönetici Ve Öğretmen, 6-12 Mart 2023 Croaiva/Romanya’da özel Eğitimde Yenilikçi Metodlar (İşbaşı Gözlem) Faaliyetine 8 Yönetici Ve Öğretmen ve Kısa Dönem Öğrenci Hareketliliği Faaliyetine ise 12-18 Şubat 2023 Prag/ Çekya’da 2 Öğretmen 6 Öğrenci katılım sağlamış olup toplamda 38 yurtdışı hareketliliği ile proje sona erdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün kabul edilen akreditasyonu kapsamında yeni sözleşmenin Eylül 2023 yılında imzalanması beklenmekte olup yeni dönemde yaklaşık 45 katılımcı ile yurtdışı eğitim faaliyetlerine devam edilecek.

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir