Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Muş Belediye Başkanı Çimen’den Berat Kandili mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı ve AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Muş Belediye Başkanı Çimen’den Berat Kandili mesajı
27 views
22 Şubat 2024 - 12:00

Gümüşhane Belediye Başkanı ve AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Dinimizde önemli bir yere sahip olan Berat Kandili’ne kavuşmanın büyük mutluluğu içindeyiz.

Berat; günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına gelmektedir. Biz de günahlardan arınmak, ilahi af ve rahmete nail olmak için bu mübarek geceyi hem ibadetle geçireceğiz, hem de bol bol dua edeceğiz. Bu vesile ile; Ramazan ayının müjdecisi kabul edilen Mübarek Berat Kandili’ nde bütün vatandaşlarıma sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum.

Duaların kabul edildiği bu mübarek kandil gecesinde Yüce Rabbimizden isteğimiz; ülkemizin birlik ve dirliği, insanımız sağlık ve mutluluğudur.

Başta Filistin ve Doğu Türkistan olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki mazlum coğrafyalarda yaşanan her türlü zulmün ve kanın durması, zalimlerin kahr u perişan olması, mazlumların bir an önce kurtulması için Berat Kandili bizim için bir dua vesilesi olmalıdır.

Geçtiğimiz günlerde komşumuz Erzincan’da meydana gelen maden faciasında halen kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımızdan da hayırlı haberler gelmesini yine bu mübarek Kandil gecesinde Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Bu düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın Berat Kandili’nin tebrik ediyorum. Berat Kandili’nin ülkemize, Gümüşhanemize ve bütün insanlığa, hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir