Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Müdür Yalçın’dan Evde Eğitim Gören Öğrenciye Ziyaret

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın evde eğitim gören Yusuf Çiftçioğlu İlkokulu 3. sınıfı öğrencisi Beren Buğlem Kömürcü’yü ve ailesini hanesinde ziyaret etti.

Müdür Yalçın’dan Evde Eğitim Gören Öğrenciye Ziyaret
217 views
03 Ocak 2023 - 16:00

Ziyarette, öğrenci ve ailesi ile sohbet eden Müdür Yalçın; İlimiz genelinde 16 öğrencinin evde eğitim hizmeti aldığını, evde eğitim alan öğrencilere gereken desteğin devlet tarafından verildiğini belirtti.

Bakanlığımız, zorunlu öğrenim çağındaki özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden sağlık problemi nedeniyle örgün eğitime devam edemeyen çocuklarımıza evde eğitim hizmeti sunduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın,  Devletimiz hiçbir çocuğumuzun eğitimden yoksun kalmasını istemiyor ve sosyal bir devlet olarak evde bir kişi de olsa eğitimi veriyor. Evde eğitim sistemi, çocuklarımızın gelişmesine ve sosyal hayatın içerisinde olmasına büyük katkı sağlayarak fiziki yönden okullarına gidemeyen çocuklarımıza pek çok fırsatı sunuyor. Evde eğitim alan sevgili yavrularımızın başarılarının devamını diliyor, onlara evlerinde fedakârca eğitim veren öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Sohbetin ardından öğrenciye hediyesini veren Yalçın, ziyaretini tamamladı.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir