Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

MHP Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Vedat Soner Başer oldu

Milliyetçi Hareket Partisi, Partinin yetkili kurullarının yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin onayları sonucunda 8 İl, 40 Büyükşehir, 7 İlçe Belediye Başkan Adayı olmak üzere toplam 55 adayın daha isimini açıkladı. Gümüşhane’de MHP’nin adayı Eczacı Vedat Soner Başer oldu.

MHP Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Vedat Soner Başer oldu
231 views
11 Ocak 2024 - 23:22

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’nde, aralarında Gümüşhane Belediye Başkan adayının da yer aldığı 55 kişilik aday listesini açıkladı.

Belediye başkan adayları açıklanan iller arasında Gümüşhane de yer aldı. Buna göre MHP’nin Gümüşhane Belediye başkan adayı Vedat Soner Başer oldu.

Vedat Soner Başer kimdir?

1974 yılında Gümüşhane’nin Merkeze bağlı Gözeler köyünde doğdu. İlk, orta, lise tahsilini Gümüşhane’de tamamladıktan sonra 1993 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazandı. 1998 yılında mezun olduktan sonra Gümüşhane’ye dönerek Şifa Eczanesi adlı eczanesini açtı ve o gün bugündür hizmet veriyor.

Türkiye Eczacılar Birliği Gümüşhane İl Temsilcisi de olan Başer, aynı zamanda MHP Genel Merkezinin Eczacılardan Sorumlu Temsilcisi.

İş hayatına başladıktan sonra 12 yıl MHP il yönetiminin çeşitli kademelerinde bulunan Başer, 2014-2019 yılları arası Belediye Meclisi üyeleri ve MHP Grup Başkanlığı, 2019-2024 yılları arası İl Genel Meclisi üyeliği ve MHP Grup başkanlığı görevlerini yaptı.

Bu süre zarfı içerisinde Gümüşhane’deki birçok STK’da görev alan Başer, halen Gümüşhane’de Şifa Eczanesi sahibi ve mesul müdürü olarak iş hayatına devam ediyor.

Başer, iyi düzeyde Latince, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir