Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce; “Beni bir yerlere yamamaya çalışıyorlar.”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin Cumhurbaşkanı adayını belirlemek üzere Genel Merkez’de oy kullandı. Eşi Ülkü İnce ile birlikte saat 12:00’de oy kullanan İnce’ye MYK ve PM üyeleri eşlik etti. Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşandığına dikkat çeken İnce, “Bir demokrasi şöleni bu” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce; “Beni bir yerlere yamamaya çalışıyorlar.”
234 views
12 Mart 2023 - 19:32

Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir Siyasi Partinin adaylarını sadece delegelere, milletvekillerine değil, bütün üyelerine sorduğuna dikkat çeken Memleket Partisi Lideri İnce, şöyle konuştu;

DÜNYADA EŞİ BENZERİ AZ OLAN BİR UYGULAMA

Biz bunu örnek olsun istiyoruz. Biz Türkiye’de demokrasi istiyorsak, önce partide demokrasi, parti içinde demokrasi biz genel başkanımızı da cumhurbaşkanı adayımızı da bütün üyelerimize soruyoruz. Şu anda örgütlü olduğumuz bütün il ve ilçelerde sandık var. Bütün üyeler sandık başına gidiyor. Bu Dünyada eşi benzeri az olan bir uygulamadır. Bunu yaşatacağız. Bunu bu ülkeye öğreteceğiz.

TÜRKİYE’NİN EN DEMOKRATİK KURUMU MEMLEKET PARTİSİ

3A dedim, 3B dedim, 3H dedim, şimdi 3M diyorum. Önce memleket, memlekette matematik. Matematik olmazsa olmaz. Ve sonunda da mutluluk. Bunun çaresi budur. Örnek olsun istiyoruz herkese bu davranışın. Yani kapalı kapılar ardında değil, liderlerin iki dudağı arasında değil, gönlünü yüreğini bütün örgüte açan bir siyasi oluşumuz biz. Belki de Türkiye’nin en demokratik kurumu Memleket Partisi’dir.

Gazetecilerin sorularını yanıtlamak üzere Basın Toplantı Salona geçen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “İttifaklar arasında yer alacak mısınız?” Şeklindeki bir soruya şu karşılığı verdi.

BENİ BİR YERE YAMAMAYA ÇALIŞIYORLAR

Hiç telaşeye gerek yok. Biricisi daha 60 gün süre var. Niye daha baştan beni bir yere yamamaya çalışıyorlar. Gerek yok buna. Yapalım kampanyamızı bir çıkalım. Bakalım belki ipi ben göğüsleyeceğim. Belki ben birinci çıkacağım. Duruma göre bakarız. Türkiye’nin alemine hiç bir şey yapmayız merak etmeyin. Ama telaş ta yapmaya gerek yok. Baskı yapmaya gerek yok. Birincisi 60 gün daha süre var. Meydana bir çıkalım, bir tartılalım. Mitinglerimizi bir yapalım. Bir konuşalım 2018’in 4 Mayısında anket yaptırdım. Tarhan Erdem rahmetli oldu. Bekir Ağırdır orada duruyor. Yaşar Tüzün, Engin Altay orada duruyor. İstanbul’da ilk yaptırdığımız ankette benim oyum 19-20 idi. CHP’nin oyu 18’di. Sonra ben 30,64’le tamamladım. CHP’de 22,5’a çıktı. Şu anda Memleket Partisinin oyu yüzde 14 diyor Gezici dün akşam. Bunun iki katı da Muharrem İnce’nin oyu var. Buradan başladık. Daha 60 gün var. Ben 19’la başlayıp 30,64 ile bitirdim.

SEÇİME İKİ GÜN KALA GEREĞİNİ YAPARIZ

Şimdi 28’le başlıyorum. Acele etmeyin. 28’le başlarsam 38’le birinci tur, 68’le ikinci tur olur. Bu kadar basit. Olmuyorsa, seçime iki gün kala biz gereğini yaparız. Biz yaparız da, başkaları da gereğini yapar mı? Acaba. Biz memleket sevdalısı insanlarız. Burada belediye parası yok, hazine parası yok. Şu koltuklarda, şu masalarda şu gördüğün insanların her birinin çocuğunun rızkı var. Hepsinin şunlarda payı var. Biz vatansever partiyiz.

Bir başka gazetecinin “Kırmızı çizginiz nedir?” Sorusuna “Atatürk” yanıtını veren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce daha sora şöyle konuştu;

Birinci hedefimiz Erdoğan’ı göndermek. İkinci hedefimiz bizim iktidar olmamız. Onun için Erdoğan ile Millet ittifakı arasındaki kavgada cevabı Millet İttifakı versin. Ben neye vereyim ki? Bana konuştukları zaman ben cevabını vereyim. HÜDAPAR çok tehlikeli. PKK kadar tehlikeli.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir