Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Köse’de DOKAP Destekli 1 Proje Daha Hayata Geçirildi

Köse ilçesinde “Buzağılarımızı Yaşatalım Projesi” kapsamında eğitim alan büyükbaş hayvan yetiştiricilerine buzağı bakım ekipmanları dağıtımı yapıldı.

Köse’de DOKAP Destekli 1 Proje Daha Hayata Geçirildi
70 views
25 Aralık 2023 - 15:15

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanarak, Köse İlçe Müdürlüğü ile koordineli olarak yürütülen ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenen “Buzağılarımızı Yaşatalım Projesi” kapsamında eğitim verilen 300 büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yüzde yüz hibeli olarak temin edilen buzağı bakım ekipmanları dağıtımı yapıldı.

Köse 60. Yıl Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen programda, Proje kapsamında eğitim verilen 300 büyükbaş hayvan yetiştiricilerine doğum sonrası buzağı yetiştiriciliğinde ihtiyaç duyulan buzağı bakım ekipmanları dağıtımı yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; ”Proje ile çiftçilere buzağıların doğum ve doğum sonrasındaki bakım-beslenmesiyle ilgili eğitim verilerek, yetiştiricilerimizin doğuma doğru müdahale etmesini, doğumdan hemen sonra ilk müdahaleyi doğru yapmasını, bu müdahaleleri yaparken gerekli ve hijyenik ekipmanlar kullanmasını, doğru ve bilinçli müdahale ile buzağı ölümlerini minimize edilmesini hedeflenmiştir.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir