Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Kelkit Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2022-2023 eğitim-öğretim yılında çeşitli kurslara katılan kursiyerlerin yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru eşyalar vatandaşların beğenisine sunuldu.

Kelkit Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi
130 views
07 Haziran 2023 - 12:33

Kelkit İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen yılsonu sergisine Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Kaya, kurum müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Beraberindekilerle birlikte serginin açılış kurdelesini kesildikten sonra, kursiyerler tarafından hazırlanan ürünlerin yer aldığı bütün stantları gezen davetliler, kursiyerlerle ve kurs hocalarıyla sohbet ederek, ürünler hakkında bilgi aldı.

Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Halk eğitim faaliyetleri bugün istihdam ve eğitim amaçlı yeni yeni yaygın eğitim modelleri ile toplumsal kalkınmaya hız verecek biçimde sürdürülmektedir. Yetişkin eğitimi ve sürekli eğitim günümüz dünyasının bilgi toplumlarında artık zorunlu hale gelmiştir. Hızla değişen dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeler toplumun ekonomik, kültürel ve toplumsal yapısında değişmelere neden olmaktadır. İnsanların bu değişimlere uyum sağlaması, değişmenin gerektirdiği bilgi, beceri ve değerleri kazanmasını zorunlu kılmaktadır.

Programda daha sonra kursiyerlerin hazırladıkları canlı müzik ile devam etti. Sergiye katılanlara çeşitli yiyeceklerden oluşan tabak ikram edildi.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir