Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

İYİ Parti Gümüşhane Merkez İlçe Başkanı Bayram Canlı: ”Siyasetin görevi millete hizmettir”

28. dönem Milletvekili ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından Gümüşhane İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Bayram Canlı açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Gümüşhane Merkez İlçe Başkanı Bayram Canlı: ”Siyasetin görevi millete hizmettir”
199 views
02 Haziran 2023 - 12:00

İYİ Parti Gümüşhane Merkez İlçe Başkanı Bayram Canlı yaptığı yazılı açıklamada, “Siyasetin vazifesi millete hizmettir. Türk Milletinin adil bir düzende, daha huzurlu, daha müreffeh bir yaşam sürmesi için, kanunlar çerçevesinde kurulan siyasi partiler yarış içinde olurlar. İktidar milletten aldığı yetkiyle, seçildiği sürede, millet yararına faydalı icraat yaparken, muhalefet ise yine milletten aldığı yetkiyle fayda denetlemesi yapar ve çözüm önerileri sunar.” dedi

İktidar yine orantısız medya gücünü kullanarak gündemi terör algısına kilitledi

Siyasetin milletin sorunlarını çözmek için yapılması gerektiğini dile getiren Başkan Canlı, “Bu seçimde milletin gerçek meseleleri konuşulmadı. Seçim sürecinde yapay gündemler oluşturuldu. Sahada adalet, enflasyon, işsizlik, eğitim, yolsuzluklar, kapanan işyerleri, gençlerin gelecek endişeleri gibi gerçek sorunlar varken, iktidar yine orantısız medya gücünü kullanarak gündemi terör algısına kilitledi. Her ne kadar sandığın neticesini bu terör algısı belirlemiş olsa da, 29 Mayıs sabahından itibaren milletin gerçek gündemi olan ekonomidir. Vatandaşlarımız mutfak masrafları, ev kiraları, borçlar, zamlar, vergiler adalet meselesi ile baş başa kalmıştır” dedi.

Adalet derken sadece mahkemelerden söz etmiyoruz

Canlı, “İktidar inşallah gerçek sorunları çözmek için gayret eder ve bunu yaparken ayrıştırmaktan, ötekileştirmekten insanları kutuplaştırmaktan da vazgeçer, çünkü bunlarında vatandaşımıza hiçbir faydası yoktur, hatta fazlası ile zararı vardır. Bunun için adalet çok önemlidir. Adalet derken sadece mahkemelerden söz etmiyoruz. Fırsat eşitliğinde adalet, gelir dağılımında adalet, her şeyde adalet. Hz. Ali diyor ki; “Devletin Dini Adalettir.” Türk Milleti, sahrada su arar gibi adalete muhtaçtır. Yetki alan hükümetin hassaten bu meseleyi çözüme kavuşturmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Geçen seçim sürecinde konuşamadıkları gerçek gündemin can yakan ekonomik buhran olduğunu anımsatan Canlı, “İktidardan beklentimiz o ki, artık bu terörü ülke gündeminden çıkartsınlar, gerçek sorun olan ekonomi, eğitim işsizlik adalet gibi sıkıntıları gündeme alsınlar” çağrısında bulundu.

İYİ Parti olarak milletimizin gür sesi ve sözcüsü olmaya devam edeceğiz

Başkan Canlı “Sn. Cumhurbaşkanı’nı, seçilen milletvekillerimiz Sayın. Celalettin Köse ile Sayın Musa Küçük’ü tebrik ediyor, görev sürelerinde başarılar diliyorum. Bize inanan ve tercihini bizden yana kullanan hemşerilerimize gönülden teşekkür ediyoruz. Ailesinden ve işinden zaman ayırarak büyük fedakarlıklarla hizmet eden ekip arkadaşlarımıza, İlçe başkan ve yöneticilerimize, millet ittifakı yöneticilerine ,Milletvekili aday adaylarımıza, milletvekili adaylarımız Sayın Muzaffer Altıparmak ve Sayın Bedri Ağaç’a teşekkürü bir borç biliyorum. Sağ olsun, var olsunlar. Biz İYİ Parti olarak milletimizin gür sesi ve sözcüsü olmaya devam edeceğiz” dedi.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir