İstiklal Marşını En Güzel Okumak İçin Yarıştılar

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Merkez ilçe İstiklal Marşı’nın Tamamını Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.

İstiklal Marşını En Güzel Okumak İçin Yarıştılar

Rehberlik Araştırma Merkezi Salonu’nda gerçekleşen iki ayrı programda ilkokul ve ortaokul öğrencileri birinci olmak için yeteneklerini sergilediler.

Yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, şube müdürü Oltan Balyemez, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ile öğrenciler katıldı.

Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, İlkokul kategorisinde Aysın Rafet Ataç İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Amine Ecem Enön birinci ve Ortaokul kategorisinde Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Sudenaz Bal merkez ilçe birincileri oldu.
Yarışma sonucunda İl ve İlçelerde birinci olan öğrenciler 9 Mart tarihinde Gümüşhane’de düzenlenecek olan İstiklal Marşı’nın Tamamını Güzel Okuma yarışmasının İl finaline katılacaklar.

Amine Ecem Enön

Sudenaz Bal

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, bu yarışmaların öğrencilerimizin, Milli Mücadele ruhunu hissederek milli ve manevi değerlerimize bağlılıklarını artırması bakımından önemini vurgulayarak, yarışmalarda emeği geçen yönetici ve öğretmenlerle, tüm öğrencilerimize ilgi ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Gümüşhane nöbetçi eczaneleri