Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

İletişim fakültesi doluluk oranı yüzde 100’ü aştı

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi bölümlerinin doluluk oranları Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre yüzde yüzü aşarak bir kez daha Türkiye’de en çok tercih edilen iletişim fakültelerinden birisi oldu.

İletişim fakültesi doluluk oranı yüzde 100’ü aştı
442 views
23 Ağustos 2023 - 14:15

İletişim alanında eğitim görmek isteyen gençlerin ilgi odağı olmaya devam eden Fakültemizde 2023-2024 eğitim öğretim dönemi için ayrılan toplamda 308 olan kontenjana 404 kişi yerleşti. Buna göre birinci ve ikinci öğretimlerle birlikte toplamda 150 kişilik kontenjanı bulunan Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’ne 158, 120 kişilik kontenjanı bulunan Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü’ne 128, 110 kişilik kontenjanı bulunan Gazetecilik Bölümü’ne ise 118 öğrenci alındı. Fakültemizin bölümlerine yerleşen öğrenci puanları ise en düşük 211, en yüksek 394 olarak gerçekleşti.

Bu sonuçlarla toplam doluluk oranı yüzde yüzü aşan Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi, bir kez daha Türkiye’de en çok tercih edilen iletişim fakültelerinden birisi oldu.

Söz konusu gelişmeyi büyük bir mutlulukla karşıladığını dile getiren İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsüm Çalışır konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Fakültemiz 2008 yılında Üniversitemizin kurucu fakültelerinden birisi olarak eğitim öğretim hayatına başlayan ilk fakültelerden birisidir. Kurulduğu günden bu yana kısa sürede büyük mesafeler kat ederek, oldukça iyi yol aldı. Elbette bu gelişmede başta Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’in destekleri çok kıymetlidir. Bunun yanı sıra Fakültemizin akademik kadrosunun genç ve dinamik olması, uygulama birimlerimizin aktif şekilde işlemesi ve öğrencilerimizin gayretiyle birlikte kısa sürede birçok başarıya imza atılması da dikkate değer bir gelişmedir. 2023-2024 eğitim öğretim yılındaki tercih edilme ve doluluk oranlarına bakıldığında da bunun sonuçları görmek mümkün. Üniversitemizi ve Fakültemizi tercih eden sevgili öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyor, ailemizin bir parçası olacakları için onları kutluyorum. Her birine ayrı ayrı aramıza hoş geldiniz diyor, başarılı bir üniversite eğitimi geçirmelerini diliyorum.”

Yeni öğrencilerimiz, kayıt ve kayıt yerleri hakkında ayrıntılı  bilgilere https://oidb.gumushane.edu.tr/tr/ ve https://www.gumushane.edu.tr/ adreslerinden ulaşabilirler.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir