İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsüm Çalışır’dan 10 Kasım Mesajı

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsüm Çalışır, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsüm Çalışır’dan 10 Kasım Mesajı

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsüm Çalışır, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu duygu ve düşüncelere yer verdi:

“Bugün ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümündeyiz. Milletimizin bağımsızlığını kazanması ve özgürlüğünü koruması için büyük mücadeleler veren Ulu Önder Atarük’ü bugün özlemle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılının coşkusunu yaşadığımız bugünlerde Atatürk’ün ölümünün 85. yıldönümü, kalplerimizde bir burukluk oluşmasına sebep oluyor. Bizler Ulu Önder’in hatırasını yaşatmak için daha nice yıllara evrensel bilimin ışığında ilerlemeyi hedefliyoruz. Gençlerimizi de bu bilinçle eğitmeye devam edeceğiz. Zira ülkemizin sahip olduğu güzel değerleri daha da ileriye taşımak O’na olan vefa borcumuzdur.

Kurtuluş Savaşımızın baş kumandanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yıl dönümünde sevgi ve saygıyla anıyorum.”

Kaynak: iletisim.gumushane.edu.tr

Gümüşhane nöbetçi eczaneleri