Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın’dan Karne Mesajı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın 2022-2023 eğitim öğretim döneminin sona ermesi sebebiyle karne mesajı yayınladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın’dan Karne Mesajı
140 views
15 Haziran 2023 - 17:13

Metin Yalçın mesajında şunları söyledi:

”2022 – 2023 Eğitim-Öğretim yılını ilimiz genelinde 18 bin 883 öğrencimiz ve 1398 öğretmenimiz ile tamamlamış bulunuyoruz.

Yaz tatiline başlayacak olan geleceğimizin teminatı çocuklarımızın tatil sevinçlerini yürekten paylaşıyorum. Tüm çalışmalarımız, yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yeni Türkiye yolunda, ilerlemeye açık, araştıran ve sorgulayan, bilginin hâkimi bireyler olarak yetiştirmek içindir.

Sevgili öğrenciler, yaz boyunca dinlenip, eğlenmeyi en çok siz hak ediyorsunuz. Önümüzdeki yıl için hedefler belirleyip, kendinizi ona göre yetiştirmelisiniz. Sizi dinlendirecek aktivitelerin yanı sıra kendinizi yetersiz gördüğünüz konularda eksiklerinizi tamamlamalı bol bol kitap okumalısınız.

Kıymetli Velilerimiz; Hiçbir başarısızlık tesadüf değildir, hiçbir başarısızlığın sorumlusu sadece öğrenci değildir. Evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi bir insan olması ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de bizim için çok önemli. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz. Gerçek başarı ikisini birleştiren başarıdır.

Uzun ve yorucu bir ders yılı boyunca fedakârca çabalayarak öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin huzurunu sağlamaya çalışan yönetici arkadaşlarım başta olmak üzere, tüm öğretmen arkadaşlarıma bir yıl boyunca verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, tüm velilerimize sağlık ve mutluluk dolu günler diler, sevgili öğrencilerimizin de tatillerinin gönüllerince geçmesini dilerim.

2023-2024 eğitim öğretim yılının başlayacağı 13 Eylül 2023 tarihinde okullarımızda buluşma temennisiyle. İyi tatiller.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir