Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın: ”Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavına Hazırız”

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı” Gümüşhane ve tüm ülke genelinde 4 Haziran 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın: ”Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavına Hazırız”
120 views
02 Haziran 2023 - 17:16

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Pazar günü gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili olarak, “LGS’ye hazırız” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, “4 Haziran 2023 tarihinde ülkemizde önemli bir sınav yapılacak. Liselere Geçiş Sınavı’nı (LGS) yapacağız. İlimizde de bu süreçte tüm hazırlıklarımızı tamamladık. 4 Haziran Pazar günü saat 9.00 itibariyle 2 oturumdan oluşacak sınavımızın 1’inci oturumunu sözel bölümünü gerçekleştireceğiz. Daha sonra saat 11.30’da da 2’inci oturum olan ve sayısal sorulardan oluşan bölüm gerçekleştirilecek. İlimizde şu ana kadar sınav yapılacak okulların tespiti, sınavda görev alacak öğrencilerin görevlendirilmesi, bu hususta alınacak diğer önlemler ve ilgili toplantıların hepsi gerçekleştirildi. Şu anda Gümüşhane ili olarak LGS’ye hazırız. İlimizde yaklaşık olarak 99 salon ve 50 okulumuzda bin 317 öğrencimiz LGS sınavına katılacak. Pazar günü Allah izin verirse kazasız, belasız bir şekilde bu sınavı yapmak istiyoruz. Eğitim hayatındaki önemli sınavlardan bir tanesi LGS sınavıdır. Bu sınavda merkezi sistemle öğrenci alan okullara sınav sonucuna göre öğrenci yerleştirilmesi yapılacak. Bu okullar; Fen Liseleri, Sosyal Bilim Liseleri ve bizim diğer proje okulları olarak önceden belirlediğimiz okullarımız” ifadelerini kullandı.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir