Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi’den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı açılışı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi’den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
240 views
12 Eylül 2022 - 13:44

 İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi, mesajında şu ifadelere yer verdi:

”2022-2023 eğitim öğretim yılına başlarken “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” İfadesiyle eğitimin önemine vurgu yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, başta şehit öğretmenlerimiz adına Necmettin YILMAZ ve Şenay Aybüke YALÇIN öğretmenimiz ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Yeni bir eğitim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Sevgiyle, şefkatle, aşkla ve azimle 2022-2023 Eğitim öğretim yılına başlarken, katılımlarınızdan ötürü teşekkür eder saygıyla sunarım.

Yeni eğitim öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, çalışanlarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor; okulla bu yıl tanışan öğrencilerimize ve aramıza yeni katılan öğretmenlerimize başarılar diliyorum.

İlimiz genelinde 11 Okulöncesi, 55 İlkokul, 48 Ortaokul, 31 Ortaöğretim kurumu ve 14 diğer kurumlarımız ile birlikte toplam 160 resmi ve 36 özel öğretim kurumu olmak üzere İlimiz genelinde 189 okul ve kurum bulunmaktadır.

İl genelinde yaklaşık 19 bin öğrencimize yönelik 1700 öğretmen ve yönetici, 400’e aşkın diğer ünvanlı personelimizle 2.200’ü aşkın çalışanımız eğitim süreçlerine katkı sağlamaktadır.

2022-2023 eğitim öğretim yılında il genelinde yürüttüğümüz projelerin yanında Teknoloji bağımlılığıyla mücadele kapsamında Sayın Valimiz Kamuran TAŞBİLEK’in talimatlarıyla başlattığımız eğitim ortamlarında cep telefonu kullanımına yönelik bilgilendirme, bilinçlendirme ve sınırlandırma çalışmalarına, özel eğitim ihtiyacı olan ve dezavantajlı ortamları yaşayan öğrencilerimizi desteklemeye ve eğitim süreçlerini zenginleştirmeye devam edeceğiz.

2023 vizyonu içerisinde yer alan “Çocuklarımızın hayatla kurdukları bağı güçlendirecek, ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkaracak” Tasarım ve Beceri Atölyelerinin kurulumuna öncelik verilecektir.

Sevgili Öğrenciler;

Sevgili öğrenciler derslerinize çok çalışarak bilimsel, sportif, sosyal ve kültürel etkinliklere yakından takip ediniz. Pırıl pırıl bir gelecek sizleri bekliyor, ülkemizin ve geleceğimizin ümidi ve teminatı sizlersiniz. Bu eğitim öğretim yılında sizlere sağlık, esenlik ve başarıla diliyorum.

Saygıdeğer Veliler,

Geleceğimizi teminatı çocuklarımızın ilk eğitimi aileden başlamaktadır. Bu yüzden okullarımızda bize düşen sorumluluk kadar evde sizlere de sorumluluklar düşmektedir. Bu yüzden eğitim süreci içerisinde çocuklarımız için evdeki aileleri olarak sizler, okuldaki aileleri olarak bizler onların üzerine titremeli her an yanlarında olmalı ve ailesine, büyüklerine, ülkesine yararlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamalıyız. Bu süreçte çocuklarımıza her zaman yapıcı bir yaklaşımla destek vermeli, onları desteklemek, en iyiye yönlendirmek adına öğretmenleriyle sürekli iyi bir iletişim içerisinde olmalıyız. Çıktığımız bu eğitim yolunda velilerimizin desteğine her zaman güveniyoruz.

Değerli Meslektaşlarım,

Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir. Onları eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözbilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci, Türkçeyi doğru etkili ve güzel kullanabilen bireyler olarak yetiştirmek bizim asli görevimizdir. Çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim-öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edecek güzel bir yıl olmasını diliyorum.

   Bu vesile ile 2022-2023 eğitim-öğretim yılının fedakâr öğretmenlerimize saygıdeğer velilerimize ve gözbebeğimiz sevgili öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim.

   İlimizde eğitim konusunda yürütülen çalışmalara her türlü desteği sağlayan Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Belediye Başkanımıza, Sayın Rektörümüze, Okul Aile Birliklerine, Maarif camiamızın her ferdine, Emniyet güçlerimize, Hayırseverlerimize, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve Muhtarlarımıza eğitim camiamız adına teşekkür ediyorum.

   Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 eğitim öğretim yılının fedakâr öğretmenlerimiz, Saygıdeğer Velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz için şehrimiz için, sağlıklı huzurlu ve başarılı geçmesini, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diler saygılar sunarım.”

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir