Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

Hüseyin Baş: Köprüye araç garantisi vereceğine çiftçiye alım garantisi ver

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Flash Haber TV’de Seçime Doğru programına konuk oldu.

Hüseyin Baş: Köprüye araç garantisi vereceğine çiftçiye alım garantisi ver
63 views
16 Mart 2024 - 13:00

Programda gündeme ilişkin soruları cevaplandıran BTP lideri Türkiye’nin ekonomik ve siyasi görünümüne ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Hüseyin Baş’ın açıklamalarından notlar şu şekilde;

“Çiftçiye alım garantisi versen kimse aç kalmaz”

“Havalimanı yapıyorsunuz uçuş garantisi veriyorsunuz, köprü yapıyorsunuz araç garantisi veriyorsunuz. Bu garantileri vereceğine çiftçiye alım garantisi versen hiç kimse aç kalmaz. Çiftçi zarar ettiği için ekip biçemiyor. Ben bir hafta önce Kayseri’deyim. Kayseri’nin bir ilçesinde şeker pancarı üreticisi ‘bu sene ekmeyeceğim, zarar ediyorum, uğraşıyorum, didiniyorum elektrik maliyetini karşılayamıyorum, işçi maliyetini karşılayamıyorum, tohum maliyetini karşılayamıyorum. Ben zarar ediyorum niye ekeyim ki’ diyor.

“Emeklerimiz hükümetin borçlandığı makamlara satılmış vaziyette”

Çiftçi ekmeyince, zarar edince ne oluyor? Biz o mamulü bir şekilde yurt dışından almak zorunda kalıyoruz. Yurt dışından almamız için bize dolar lazım. Bu sefer de dolar bulmak için borçlanmaya başlıyoruz. Dolayısıyla sizin emeğiniz hükümetin borçlanmasına tapulanmış bir şekilde ne kadar çalışırsanız çalışın o emeği biz aslında borçlandığı tekellere satıyoruz. Bizim emeklerimiz hükümetin borçlandığı makamlara satılmış vaziyette. 50 yıllık emeğimiz ipotek altına alınmış şu anda!  Ben, ‘100 yıllık emeğimiz de ipotek altına alınmasın. En azından çoluğu çocuğu kurtaralım çünkü bu zihniyet bizi iyi bir yere taşıyamayacak’ diyorum.

“Başka seçeneklerimiz de var’ diyebilmek adına biz hazırız”

Bağımsız Türkiye Partisi olarak bol yıldızlı, ortasında hilal olan, kırmızı üstüne beyaz BTP logomuzla seçimlere hazırız. Türkiye’nin her yerinde bütün pusulalarda varız ve biz seçmenimizden destek istiyoruz, oy istiyoruz. Bunun sebebi sadece yerel yönetimi kazanalım ve belediyede hizmet edelim değildir. Biliyorum ki birçok izleyicimiz şu an ‘sana oy versem de kazanamayabilirsin’ diyor.  Bu zihniyeti yıkmak adına, bir sonraki seçimlere hep birlikte çok güçlü hazırlanabilmemiz adına, iktidar ve muhalefet sahiplerine ‘siz yanlış yapıyorsunuz ve bizim başka seçeneklerimiz de var’ diyebilmek adına biz hazırız, bir seçenek olarak burada duruyoruz.

“Liyakatli adaylarımız, en mükemmel projelerle yola çıkmış durumda”

Onun yanı sıra 81 il, 922 ilçenin tamamında bütün adaylarımız gayet liyakatli, işin ehli ve kendi yerel bölgelerinde en mükemmel projelerle yola çıkmış durumda. Buna İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Cihan Erdoğanyılmaz kardeşim de dahil, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde Hasan Aydın ağabeyim de dahil, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde Ömer Turan ağabeyim de dahil. Hepsini saysam vakit yetmez ama bütün illerde, bütün ilçelerde liyakatli kadrolarla birlikte biz yerel yönetimlerde vatandaşlarımızın oylarına talibiz.

“3 pusuladan en az birinde BTP’ye evet mührünü basın”

Bütün seçmenin önüne üç tane pusula gidiyor. En azından bir pusulada mutlaka BTP’yi unutmamalarını, yıldızlar topluluğunun ortasında hilal olan BTP logosuna evet mührünü basmalarını ben rica ediyorum. Çünkü aydınlık geleceğe, aydınlık yüzlerle gidebiliriz. Türkiye’yi gençlerle yarınlara taşıyabiliriz. Biz gençler olarak göreve talibiz.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir