Olay29, Gümüşhane Haberleri, Gümüşhane Son Dakika

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ DEPREM BÖLGESİ İÇİN UYKU TULUM ÜRETİYOR

Gümüşhane Halk Eğitim Merkezi bünyesinde usta öğreticiler ve kursiyerler, depremzedelere ulaştırılmak amacıyla uyku tulumu dikiliyor.

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ DEPREM BÖLGESİ İÇİN UYKU TULUM ÜRETİYOR
134 views
20 Şubat 2023 - 16:19

meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi sonrası ülkemizde ülkemiz yediden yetmişe seferber olmuştur. Gümüşhane halk Eğitimi Merkezi giyim atölyesi çalışmalara uyku tulumu dikimine başladı. Usta öğretici ve kursiyerler, depremzedeler için gönüllü olarak uyku tulumu üretimi için hummalı mesailerini sürdürüyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN, “Halk Eğitimi Merkezindeki kursiyer ve usta öğreticileri ziyaret ederek, “Öncelikle yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle tüm milletimize geçmiş olsun diliyorum. Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatları çerçevesinde bakanlığımızla eş güdüm içerisinde halk eğitim merkezlerimizde oradaki vatandaşlarımız için uyku tutulumu üretimi yapılıyor. Uyku tulumları çok özellikli bir malzeme üzerinden gerçekleştiriliyor. İnşallah depremzede kardeşlerimize hep beraber toplu halde üretilen uyku tulumlarını göndereceğiz. Bu büyük felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı olarak kurtulanlara acil şifalar ve depremzede kardeşlerimize de sabırlar diliyorum. Bizler her zaman onların yanındayız ve üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığımıza, emek veren ve katkı sağlayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi

Gümüşhane Halk Eğitimi Merkezi öğretmen ve usta öğreticiler tarafından hazırlanan tulumlar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde depremzedelere ulaştırılacak.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir